Wpis z mikrobloga

731 + 1 = 732

Tytuł: Sto lat samotności
Autor: Gabriel García Márquez
Gatunek: literatura piękna
Ocena: ★★
ISBN: 9788374959001
Tłumacz: Kalina Wojciechowska, Grażyna Grudzińska
Wydawnictwo: Muza
Forma książki: audiobook
Opis książki:
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4628118/sto-lat-samotnosci

Moje wrażenia:
Ponad 10 lat temu przeczytałam pierwszą książkę Márqueza - “Miłość w czasach zarazy”. Pamiętam, że bardzo mi się podobała. Podobnie jak “Rzecz o mych smutnych dziwkach” tego autora. Idąc za ciosem kupiłam wtedy “Sto lat samotności”, ale… coś mi nie szło. Po paru latach wróciłam, ale okazało się, że “to to jeszcze nie ten czas”.
No dobrze, to może teraz będzie odpowiedni?
Odpaliłam książkę w formie audiobooka, sądząc, że tak będzie łatwiej przebrnąć ciężki początek. Przesłuchałam prawie 7 godzin z 16, niestety nudząc się okrutnie.
Książka opisuje dzieje członków rodziny Buendía. Zagmatwane, zaplątane, momentami metafizyczne. Bardzo łatwo można się pogubić, gdyż powtarzają się imiona bohaterów. Nie potrafię konkretnie określić, co sprawia, że powieść mi się nie podoba. Było co prawda parę momentów, kiedy się zaśmiałam, ale w gruncie rzeczy w ogóle nie zainteresowały mnie losy bohaterów.
No trudno - to jedna z tych książek, które odkładam niedoczytane i nie zamierzam wracać kolejny raz. Ale nie sądzę, że druga połowa będzie ciekawsza.

#bookmeter #czytajzwykopem #literaturapieknabookmeter
faramka - 731 + 1 = 732

Tytuł: Sto lat samotności
Autor: Gabriel García Márquez
Gatu...

źródło: comment_1645358616r2fnlVyYtnKm88cKFVCXUl.jpg

Pobierz
  • 8
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★ (6.2 / 10) (6 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-03-01 00:00 tag z historią podsumowań »
W abonamentach: www.legimi.pl
Kategoria książki: literatura, poeci, gatunki
Liczba stron książki: 456
Gatunek książki: powieść

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2022-02-05 - Użytkownik George_Stark ocenił na: ★★★★★★★★★★ (10.0 / 10) - Wpis »
2\. 2021-09-17 - Użytkownik ali3en ocenił na: ★★★★★★★★
Czyli nie doczytalas i wystawiasz #!$%@? ocene? Beka.


@bocznica: tak, a o co chodzi? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kiedyś doczytywałam książki za wszelką cenę, nawet jeśli były totalnie beznajdziejne. Skoro zrobiłam 3 podejścia (dwa razy czytanie i raz słuchanie) i nie mogę się przekonać do tej książki, nudzi mnie i nie potrafi zainteresować, to jaki jest sens męczyć się dalej?
Wiem, że książka jest uznawana za najlepszą
@faramka No masz prawo. Ale na boga jak mozna dac tak niska ocene jak sie nie skonczylo nawet.

Wyobrazilem sobie jak tak Raczek oglada 10 minut filmu i wystawia ocene ze #!$%@? xdddddddd
@bocznica: wiesz, obawiam się, że nawet jakbym dotarła do samego końca to moja ocena nie dość, że nie byłaby wyższa, to frustracja spowodowana zmarnowaniem czasu spowodowałaby, że jeszcze bym ją obniżyła xD
Rozumiem Twoje zbulwersowanie; też mnie to kiedyś wkurzało - jak można oceniać coś bez zapoznania się z całością?! Ale ja naprawdę chciałam dobrze - o czym świadczą te trzy próby. Mogłabym męczyć się dalej i na koniec z czystym
@faramka ja sie nie bulwersuje. Tylko nie zgadzam z takim ocenianiem :) Wystarczyloby napisac ze nie wchodzi ci ta ksiazka i tyle. Stawianie oceny po przeczytaniu kawalka zwyczajnie nie ma sensu. Zwlaszcza, ze sama zauwazylas, ze ksiazka uchodzi za doskonala. Sam uwazam ze jest fantastyczna, chociaz psychofanem Marqueza nie jestem (raczej jestem team Llosa :))
Nie wchodzi ci, luzik. No ale go moze bez stawiania oceny, bo to mozna zrobic po przeczytaniu.