Wpis z mikrobloga

730 + 1 = 731

Tytuł: Kenobi
Autor: John Jackson Miller
Gatunek: science fiction
Ocena: ★★★★★

Akcja książki dzieje się tuż po wydarzeniach z filmu Zemsta Sithów. Obi-Wan Kenobi, Mistrz Jedi i jeden z głównych uczestników dopiero co zakończonych Wojen Klonów musi odnaleźć się w zupełnie nowej rzeczywistości. Ścigany przez Imperium Kenobi ukrywa się na pustynnej planecie Tatooine, jednak w obliczu konfliktu jaki powstaje w lokalnej społeczności, Obi-Wan zdaje sobie sprawę, że nie będzie łatwo wyjść z roli jaką pełnił przez całe życie.

Mój powrót do Expanded Universe po ponad dziesięciu latach, niestety bez pozytywnego zaskoczenia. Od strony czysto technicznej, książka prezentuje się całkiem nieźle, jednak to co najważniejsze w EU, czyli fabuła i postaci zupełnie do niczego. Jednym z założeń EU jest rozwijanie wątków i postaci znanych z filmów, tutaj nic takiego się dzieje. Nie dowiadujemy się właściwie niczego, co mogło by stanowić jakiś pomost pomiędzy Zemstą Sithów, a Nową Nadzieją. Standardowo też dla EU, główny wątek czyli historia Obi-Wana zostaje niemal zepchnięty na drugi plan, zamiast tego wyeksponowana zostaje historia farmerów z Tatooine, absolutnie nie wnosząca nic nowego. Ani przez moment nie odczułem by Kenobi był głównym bohaterem powieści.
Szkoda, bo Obi-Wan był zawsze moją ulubioną postacią z całego uniwersum.

#bookmeter
#starwars
DJtomex - 730 + 1 = 731

Tytuł: Kenobi
Autor: John Jackson Miller
Gatunek: scienc...

źródło: comment_1645355779OaW9PjoLtHkydvHYVwQfrS.jpg

Pobierz
  • 6
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★ (5.0 / 10) (1 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-03-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: fantasy, science fiction, horror
Liczba stron książki: 368

Jesteś pierwszym recenzentem tej książki tutaj :)

Podobne książki:
1\. Sześć światów hain (Ursula Kroeber Le Guin)
2\. Kapitularz Diuną (Frank Herbert) - najnowsza recenzja usera mroz3 ★★★★★ (10.0 /