Wpis z mikrobloga

Potrzebuję porady w sprawie tapicerki skórzanej. Chciałem odrestaurować taką co ma 30 lat. Skóra jest mocno wysuszona, wręcz twarda, myślałem tutaj o Altleder Softener od Colourlock, ale czytałem, że najlepiej go aplikować od wewnętrznej strony. Czy jest jakaś metoda żeby zmiękczyć skórę od zewnątrz? Np. po wcześniejszym przeszlifowaniu jej? Druga sprawa to stan fotela kierowcy, czy to jest jeszcze do uratowania czy tylko tapicer pomoże? Dodatkowo siedzisko zostało wymienione i jest w innym odcieniu, tutaj pewnie będzie wymagane malowanie pod kolor reszty, tylko czy warto się w to bawić? #detailing #motoryzacja #tapicer #skora #renowacja #colourlock
olito - Potrzebuję porady w sprawie tapicerki skórzanej. Chciałem odrestaurować taką ...

źródło: comment_1645341355JtzQWLbShXzyov7fz3nN8S.jpg

Pobierz
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@olito: pytanie czy warto się w to bawić to jest do Ciebie. Skoro chcesz bawić się w renowacje fotela odpowiedź jest oczywista. Pomoże tylko tapicer, gdyż ma doświadczenie i właściwą chemię do renowacji. Samemu i bez doświadczenia to możesz tylko zepsuć.

@WCB9968: amen @olito
@olito: skóra staje się bardziej miękka i kurczliwa pod wpływem dodatniej temperatury, można podgrzać opalarką jednak jak wystawiasz auto na mróz to i tak wróci do stanu że zdjęcia Ogólnie to widzę tu aż 4 elementy skórzane do całkowitej wymiany i pianka po 30 latach to jest już ser Jeśli zdejmiesz pokrowiec to fotel się rozsypie, więc lepiej Ci będzie doinwestować w nową piankę i skórę na całość
@olito: sam nie robiłem, ale oglądałem mnóstwo domowych renowacji takich foteli bo chciałem ojcu zrobić w starym Saabie. Nawet z użyciem chemii od colourlooka, skóra niewarta wyprawki moim zdaniem. Czyszczenie, malowanie, suszenie, szpachlowanie, minimum dwa dni pracy, a i tak po następnych 3-4 latach fotele wyglądają jak po 15.

Skóra może wypić tylko określoną ilość farby. Jeżeli fotele są stare, to jest tam mnóstwo brudu, tłuszczu i innych atrakcji, które zwyczajnie