Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Właśnie #przeszedlem Inside na Switchu i jak zawsze dzielę się krótko #mirkorecenzja

Limbo przeszedłem lata temu i ledwo już pamiętałem o co tam chodziło, ale wystarczyło zaledwie 5min z Inside żeby wszystko do mnie wróciło. Inside jest pod względem mechaniki (i grafiki) grą bardzo podobną - tak samo gracz jest wrzucony bez żadnego wyjaśnienia w pewną sytuację. Nie ma tutoriala odnośnie sterowania, nie ma zarysu historii. Wszystko trzeba odkryć i dopowiedzieć sobie samemu, ale nie jest to zbyt skomplikowane - z łatwością można rozpocząć grę

Sednem zabawy są tu zagadki logiczne polegające na uruchamianiu odpowiednich przełączników lub odkrywaniu mechanik na przestrzeni kolejnych lokalizacji. Są świetne. Nie za proste ale też do zrobienia - wymagają zastanowienia, ale też nie zatrzymają gracza na zbyt długo. Dają kupę satysfakcji

Udźwiękowienie jest na bardzo wysokim poziomie, grafika prosta, ale do mnie przemawia. Klimat jest bardzo gęsty i z biegiem czasu robi się tylko gorzej. To nie jest raczej gra na odstresowanie ale z biegiem fabuły taką się staje.

Sterowanie jest bardzo dobre. Mam wrażenie, że niektóre fragmenty są oskryptowane (np trafianie skrzynką w przełącznik) ale to dobrze - gracz dostaje sporo satysfakcji, której by nie było przy dziesięciu próbach trafienia w jakiś badziew, a wciąż wykonanie niektórych elementów wymaga nieco zręczności

Historia pokazuje pewną drogę bohatera ale też opowiada dużo o otaczającym go świecie. Każdy pewnie zrozumie ją nieco inaczej bo w grze nie ma ani jednego słowa.

Inside jest dość krótkie, ale jeśli mam być szczery nie obraził bym się gdyby było nawet o godzinę krótsze - zwyczajnie niewiele się dzieje przez większość czasu. Są zagadki, pojawiają się nowe wyzwania czy lokacje ale chwilami trochę to rozciągnięte lub wręcz nudne. Nie obraził bym się za większą ilość "przerywników" lub mocniejszy rozwój bohatera - spokojnie mógłby posiąść jeszcze jedną czy dwie umiejętności

Gra jest bardzo dobra i polecam ją każdemu kto lubi klimaty horroru i nie odrzucają go lekko turpistyczne klimaty jak z Little Nightmares. Moim zdaniem mocne 8/10
#gry #inside
p.....k - Właśnie #przeszedlem Inside na Switchu i jak zawsze dzielę się krótko #mirk...

źródło: comment_16452269703vtxJdBDcHtuUmgU9Zi3b0.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: U mnie czeka na kupce wstydu :)

Limbo ograłem swego czasu i było podobnie jak tutaj piszesz - zagadki były spoko, frajda z ich ogarnięcia jeszcze większa, ale nawet to nie pomogło, bo pod koniec czułem się już lekko wynudzony :)
  • Odpowiedz