Wpis z mikrobloga

@zgubiles_sie_jelonku: @Zi3L0nk4: @Zapaczony:

Polecam wejść sobie na meteomodel.pl porównać dane statystyczne na temat ilości dni wietrznych w danych miesiącu, maksymalny poryw wiatru i średnia prędkość wiatru. Wychodzi wręcz, że ostatnie 10 lat prędkość wiatru była anomalnie niska.

Wydaje mi się, że jesteście przykładem przyszłych neoJanuszów "kurła, kiedyś to była pogoda, teraz już nie ma pogody"

Więc proponuję przestać brać zjawiska na chłopski rozum, tylko sprawdzić najpierw dane, żeby się
@tygrysoffshorowy: Jako czlowieka niezainteresowanego pogoda dopoki ta mu w jakis sposob nie zagraza, z calym szacunkiem, ale powiem ci, ze gdzies mam dane statystyczne, wole opierac sie na danych empirycznych ( ͡º ͜ʖ͡º) A moje dane empiryczne sa takie, ze 15-20 lat temu w polowie lutego wciaz bylo sporo sniegu, byl lekki mrozik i czesto bylo piekne, bezchmurne niebo. Tymczasem dzisiaj mamy takie temperatury, ze wlasciwie
@zgubiles_sie_jelonku: no co Ci powiem, zgubiłeś się jelonku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1) Nie polegasz na danych empirycznych, bo coś takiego nie istnieje. Prowadzisz obserwacje, to jest różnica.

2) Twoja pamięć, co było 20 lat temu, nie jest w żaden sposób miarodajna, podstawową zasadą działania ludzkiego umysłu jest wypieranie złych zdarzeń, a zachowywanie w pamięci tycj dobrych. Zwróć uwagę, że większość określeń "złotego wieku" w historii ludzkości