Wpis z mikrobloga

Może ktoś mi podpowie, bo trochę nie wiem co robić a nie znam się na podatkach

Jestem w tym roku na ryczałcie, wątpię abym przeniósł się znowu na liniowy jeśli składka zdrowotna w przyszłym roku będzie wynosiła już 9,5%

chce w tym roku kupić samochód. Załóżmy że będzie Około 3 letni, do 185 tys brutto

Jaka forma finansowania będzie najlepsza i przy okazji bezpieczna? Czy będąc na ryczałcie nie będzie opłacało mi się kupić tego samochodu po prostu za gotówkę (pewnie ściągnąłbym coś w fajniejszej wersji wyposażenia zza granicy)?

Odliczać będę mógł chyba tylko VAT, a raczej połowę vatu, natomiast te wszystkie leasingi czy kredyty są również związane z marża banku i oprocentowaniem i pewnie jeszcze innymi wymogami?

Kredyt że stałym oprocentowaniem moooze nie będzie tragiczny jeśli to pozwoli mi w okresie 3-4 lat zdewaluować cześć zadłużenia, ale czy to gra warta świeczki przy niecałych 200 tysiącach? Pewnie na dziś jakaś w miarę tania opcja i tak będzie wiązała się z odsetkami ~8-9% a to całkiem sporo

#leasing
  • 2
  • Odpowiedz
  • 0
@makaron25: No to może źle zapamiętałem jakieś tam strzępki nowego ładu sprzed kilku miesięcy, wydawało mi się że mieli robić składkę 4,9% która ma docelowo rosnąć z każdym rokiem, ale widocznie źle mi się wydawało
  • Odpowiedz