Wpis z mikrobloga

Jeśli z ładowarki do telefonu po podłączeniu wydobywa się bzyczenie, to powinienem ją wymienić? xd Jest nowa i niepokoi mnie to. To pewnie jakiś kondensator, bo po odłączeniu dźwięk dalej się przez chwile wydobywa. Bezpiecznie jest nią ładować? Dzieje się tak od pierwszego dnia używania jeśli dobrze pamięam, mam ją już około tydzień.
Dokładnie ten model:

SBS TETRPD18W Ładowarka sieciowa USB typ C 18W PD

https://www.euro.com.pl/ladowarki-sieciowe/sbs-tetrpd18w.bhtml?gclid=Cj0KCQiApL2QBhC8ARIsAGMm-KESV74JKu0JwrlHqMDeGHZZkQ8H8uD5jpDFHtr7OGm-BBYQlQVlwwkaArNdEALw_wcB&gclsrc=aw.ds
#elektronika #telefony
DywanTv - Jeśli z ładowarki do telefonu po podłączeniu wydobywa się bzyczenie, to pow...

źródło: comment_1645218437FnYofV3aFBU1xLR5ynsRlp.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@DywanTv: Bezpieczeństwo użytkowania nie zależy od bzyczenia tylko od jakości wykonania, odstępu strony pierwotnej od wtórnej, izolacji transformatorka, klasy użytych kondensatorów w filtrze. A tego nie da się określić bez destrukcji jak na tych filmach.
dktr - @DywanTv: Bezpieczeństwo użytkowania nie zależy od bzyczenia tylko od jakości ...
  • Odpowiedz
@dktr: No jasne, ale czy takie bzyczenie nie jest objawem jakiejś usterki? Ew. czy kwalifikuje według was ładowarkę do wymiany? Czy może jest to normalne w takich ładowarkach (18W).
  • Odpowiedz
@DywanTv: Ja mam fabryczną ładowarkę od LG G3 co bzyczy bardzo głośno jak coś ładuje, używam sporadycznie, od 7 lat, jest OK, ale na noc nie podłączę bo spać nie da rady taka głośna. Pewnie nie ma takiego pasto-kleju na cewkach, on to w miarę wycisza. Obecnie kupuję Blitzwolf'y i Baseus'y i są ciche, sensownie wycenione i dobrej jakości
  • Odpowiedz