Wpis z mikrobloga

  • 2
Dodawałem dziś do kompa ssd. Potem komp nie chciał się uruchomić. Nie było rozruchu. Oddałem do naprawy kompa i koleś mówi że możliwe że mój zasilacz był zasłaby i wysiadł.
Możecie mi powiedzieć czy faktycznie mój sprzęt potrzebuje 700-750 W?
Ryzen 7 5800x
Rtx 3060 Ti gigabyte
RAM 32 GB w 4 kościach
1 HDD dysk
Wcześniej 1 ssd systemowy teraz chciałem dodać drugi czyli 2 ssd.

Mój zasilacz to Focus plus 650w 80 plus Gold.
Rekomendowane dla tego gpu zasilacze to właśnie 650 w. Ale mozliwe że razem ze wszystkim innym to za mało.
Jak Mirki uważacie? Tyle styka czy taki rig wymaga 700-750?
#pcmasterrace #komputery #elektryka
  • 45
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Fytyny93 nie przetestowali bo nie mieli czasu. Zostawiłem go na miejscu i będą go badać. Ale skoro nic się nie uruchamia to pierwszym podejrzanym jest zasilacz.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@MlodyWilk a. To możliwe. Ale wątpię ()
Jeśli to to i przez przypadek coś odłączyłem to obiecuję że jak się tego dowiem to ci napisze że jestem debilem xd
Ale nie napisze bo raczej nic nie odłączyłem.
  • Odpowiedz
@sprawa: no jak już zostawiłeś to zostaje czekać na to co ci powiedzą, możliwe że rzeczywiście trzeba będzie zasilacz na gwarancje oddać bo jakiś wadliwy egzemplarz ale jak już wróci to raczej nie ma potrzeby wymiany na mocniejszy pod taki zestaw.
  • Odpowiedz
Możecie mi powiedzieć czy faktycznie mój sprzęt potrzebuje 700-750 W?


@sprawa: Nie potrzebuje.
Wzięli kompa to czekaj na diagnozę, a nie pytaj randomowych ludzi o snucie historyjek na temat co się mogło #!$%@?ć a co nie, bo ma to taką samą wartość jak przepowiednie Jackowskiego w tym momencie.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@slavoy pytanie nie było o diagnozę.
Pytanie było o to czy komp tyle potrzebuje.
Skoro dałeś radę sam mi odpowiedzieć to czemu mówisz żebym czekał na diagnozę i nie pytał skoro jesteś w stanie na nie odpowiedzieć?
  • Odpowiedz
Płyta to msi b550 gaming plus


@sprawa: Myślałem, że jakąś płytę na b450 miałeś i jakimś cudem bez update biosu działał ci konfig.

Sam mam płytę na B350 i raz po dodaniu nowej karty dźwiękowej i drugi raz po dodaniu właśnie dysku SSD musiałem resetować ustawienia przez przepięcie zworki. Podejrzewam, że to samo jest u ciebie.
  • Odpowiedz
@sprawa: 500w wystarczy tyle że to obciąży zasilacz do maxa więc sprawność będzie taka se. 700-750w pozwoli mu działać na około 50-60% tam gdzie jest maksimum sprawności a jak wyjdą nowe gpu we wrześniu co podobno biorą 500w nie będziesz musiał kupować trzeciego.
Zgodnie z tą logiką wziąłem sobie 850w platinum do 5900x i 3080 które w teorii zamykają się w 650w a nvidia zaleca 'ledwie' 750w. Jak coś bequiet
  • Odpowiedz
cyknięcie jak się wciśnie power


@sprawa: to zmienia trochę postać rzeczy brzmi jak zabezpieczenie zwarciowe. Odłączyć wszystko i podpinać po jednemu. No ale skoro zapłaciłeś niech się tym bawi serwis.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@keton22 dzięki Mirek. Rozsądnie piszesz.
Martwię się tylko oto żeby jak najszybciej go naprawić bo trzeba wrócić do pracy.
Dziwne ze jedynie ssd zainstalowałem i potem wyjąłem i się nie uruchamiał...
  • Odpowiedz
@sprawa: Po prostu jak brałem z morele było 750. Na stronie ASUS chyba tak samo. Jest to zależne od producenta karty tak samo jak liczba pinów. Ja mam zwykłą 8 pin a widziałem, że MSI mają 8+6. Generalnie warto dołożyć do mocniejszego zasilacza dla dłużej żywotności zestawu. Przez zwiększony pobór mocy RTX 650-750w zaraz będzie cholernym standardem...
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@MLGkunek czy taki psu który ma zbyt dużo W ma jakiekolwiek zle skutki dla kompa jeśli komp tyle nie wymaga? Pobiera tylko tyle mocy ile potrzebuje?
  • Odpowiedz