Wpis z mikrobloga

Mireczki fajnie pomogliście mi z pojemnikiem na klocki, mam jeszcze dwa pytania:
Jak polecacie zestaw klocków do 100-120zł? Nie żaden samochód, motorówka tylko set klocków, żeby dało się robić "budowle" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Warto babrać się w te płytki konstrukcje nieoryginalne czy lepiej kupić taką 32x32 za ~40zł made by lego?
Sorry za takie błahe pytania ale ostatni kontakt z #lego miałem z 25 lat temu, a teraz nadarza się okazja do wprowadzenia juniora do "świata" lego.
  • 6
@lukglo86: płytki jako podstawki budowlane wg mnie te chińskie tak samo się sprawdzają. Co do zestawu w budowanie, to ciężko generalnie coś w ten cenie złapać, bo ceny Lego jakie są każdy wie... Ale jak z budynków, to może dom rodzinny, z tym że to koszt około 150zł. Albo jakieś pudełko z Classica.
@lukglo86: Taniej Ci wyjdzie na BrickLink znaleźć polskiego sprzedawcę klocków i kupić klocki w podobnych odcieniach, aby młody sobie np. zamek zbudował, bo creatiwy są strasznie drogie, a za 120 pln to kupisz młodemu 500-1000 klocków i niech sobie z tego tworzy, a będzie w przyszłości mu się kupwać z zeszytów czy małych zestawów figurki itp.

Nie opłaca się kupować 32x32, lepiej kupić 20 płytek 6x8 ( ͡° ͜ʖ
@lukglo86: z podstawowych np 10698 wtedy będziesz miał też pudełko do przechowywania, można ewentualnie inne Classic zobaczyć lub Creator 3w1. Płytkę lepiej kupić LEGO, te 32x32 dostępne są w cenie poniżej 30zł
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@promoklocki: pudełko już mu dzisiaj kupilem, klocki to nawet w opakowaniu typu bulk/ oem bym chciał kupić bo i tak trafią od razu do zbiorczego pudełka z innymi klockami.