Wpis z mikrobloga

Mireczki, jak to jest, że wczoraj na stronie EPIT miałem 2 020 zł nadpłaty i nie mogłem przekazać 1%, a dzisiaj jak się zalogowałem to mam 303 zł nadpłaty i mogę przekazać 1%.

Kto to liczy i kto bierze odpowiedzialność za akceptację tego rozliczenia? Rozumiem, że gdybym zaakceptował wczoraj te 2 020 zł i coś by było nie tak to ode mnie wymagaliby zwrotu? #!$%@?, co za burdel. W tym państwie wszystko trzeba sprawdzać po stokroć.

#epit #pit #podatki #rozliczeniapodatkowe #kiciochpyta #finanse
  • 16
@JMorrison: Zawsze ty jako podatnik jesteś odpowiedzialny to chyba oczywiste. Nie musisz korzystać z epity możesz sam się rozliczyć na papierze w urzędzie. Zmieniło się bo pewnie wpłynął jeszcze inny dokument/korekta.
@potrzebie: Nie o korzyść chodzi. Chcę po prostu wejść i się rozliczyć, a nie się zastanawiać, czy ktoś się nie jebnął przy liczeniu tego i czy za jakiś czas nie zgłosi się do mnie jakiś urzędas z prośbą o zwrot. Ten cały epit miał chyba ułatwić życie, a nie wprowadzać dodatkowe komplikacje.
@JMorrison: gościu to co ty byś chciał a to jak to działa to są zupełnie dwie inne rzeczy

Ułatwic coś obywatelowi? Dobre żarty w tym kartonowym państwie. Specjalnie to jest tak zrobione żeby użytkownik nie był niczego pewny - jak się jebnie to mają z tego korzyść
@JMorrison: A jaki rocznik jesteś? Generalnie nie polecam rozliczania w ciemno tego co tam jest xD. U mnie było 9k zwrotu, kolejnego dnia tylko 300, a po policzeniu samemu wyszło 200 zł straty. Ogółem był jakiś błąd dla ludzi z pitem zerowym/konczącym 26 lat w 2021