Wpis z mikrobloga

#365szkicow 48/365
Książki, próba perspektywy.
Disclaimer dla hejterów: To nie jest tag o nauce rysunku. To jest tag o tym, jak chłop który nie ma motywacji do niczego próbuje wstać z kolan i postanowił, że narysuje każdego dnia jeden rysunek. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak, wiem że często te rysunki nie są idealne ani nawet poprawne ale o to w tym chodzi. Mam narysować rysunek i go wstawiam, nawet jak wygląda jak rysunek małego dzieciaka. Tak, uczę się rysunku ( ͡º ͜ʖ͡º) jak mam czas. A często mam go mało. Korzystam z różnych podręczników, wykonuję ćwiczenia. Do tej pory jedynie malowałem, przerysowując zdjęcie. Jest to jakaś droga do obrazu, który może wyglądać dobrze, ale nie zaprowadzi ona daleko. W końcu i tak jak człowiek chce się rozwinąć to ten rysunek musi umieć. A ja nie chcę stać w miejscu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#naukarysunku #tworczoscwlasna #rysujzwykopem #rysunek #rysowanie #szkicowanie a nawet troche #przemyslenia
mariaerimos - #365szkicow 48/365
Książki, próba perspektywy.
Disclaimer dla hejterów:...

źródło: comment_1645144308tBrpQ2ilbDMthduz96ZwRR.jpg

Pobierz
  • 9
@karkolomny_dziurkacz: No nie wiem. Mnie niesamowicie zniechęca marnowanie drogich materiałów. Może dlatego, że jestem biedakiem. Nie mówie że OP ma rysować ołówkiem z ikei na serwetce. Tylko uważam, że nie można przesadzać w drugą stronę i rzucać się na drogi szkicownik z jakiegoś cansona z mimo wszystko niską gramaturą, jeśli można mieć tańszy tylko chemicznie niepewny. Trwałość przy nauce ma chyba jednak małe znaczenie - bo to nie arcydzieła mające przetrwać
bo to nie arcydzieła mające przetrwać wieki


@Theo_Y: skąd wiesz co mu się uda zrobić ? ;)

ja mówię z własnego doświadczenia,
na start to zeszyt w kratkę i byle ołówek hb w zupełności wystarczy - na start
jeśli cię to zaczyna wciągać to MIMO tego, że nadal się uczysz warto odżałować parę złotych,
nie zrozum mnie źle, nie namawiam do wydania kilkuset złotych na "niewiadomoco", ale lepszy szkicownik (który może
@mariaerimos: to nie jest zły sprzęt. Grunt to tworzyć. Choć warto od czasu do czasu przełamać się do lepszych materiałów skoro masz. Szkoda by marniały. U mnie w ten "oszczędny" sposób farby olejne są używane raz na pół roku. Tylko, że akurat te mogą rzeczywiście kiedyś wyschnąć( ͡° ͜ʖ ͡°)