Wpis z mikrobloga

@MalowanyPtak: Nie rozumiem zupełnie czemu szkoda. Za dwa i pół miesiąca doświetlania czyli do połowy maja wychodzi ok. 300zł. 300zł za robienie czegoś co lubie, daje mi satysfakcje i zapas warzyw na cały rok. Tym bardziej że z 40 sadzonek to będą tykwy które będe mógł później sprzedać. A papryk jeszcze więcej, trzeba mądrze, wtedy nie szkoda ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale Gaji w to nie
  • Odpowiedz
@MalowanyPtak: Pozwolę sobie odezwać się nieproszony… szanuję troskę w temacie matka ziemia, nie mniej, trudno mi przyjąć to co piszesz. Nie znam - wydaje mi się, że znam swoje miejsce w tym temacie - metody doświetlania, którą może aprobować Matka Ziemia. To zdaje się temat daleko poza naturalnością. A co do samej „instalacji”, mamy to czego potrzebujemy / na co możemy sobie pozwolić / to co ogarniamy technologicznie - i
  • Odpowiedz
@Niewiemja: Powiem więc wprost: jakbyś chciał zaprojektować sobie oświetlenie ledowe samemu, to odezwij się na PW. Pomogę w doborze LEDów, zasilaczy, zrobię Ci nawet projekt i wyliczenia. OFC za frajer, bo lubię to robić. W tym momencie masz kompletnie niedopasowane spektrum, pobudzasz tylko jeden pik jednego chlorofilu, masz oświetlenie zżerające prąd na ciepło i niewiele ponad to (z punktu widzenia roślin).
  • Odpowiedz
W tym momencie masz kompletnie niedopasowane spektrum, pobudzasz tylko jeden pik jednego chlorofilu


@MalowanyPtak: Tak, ale tak jak to opisałem w linku wyżej właśnie na tym jednym piku mi zależy w przypadku sadzonek bo światło niebieskie spowodowało by że zaczęłyby sie za bardzo rozrastać

Wiesz, ja wiem że to można zrobić lepiej ale powiem Ci szczerze że nawet jakbyś mi wszystko podobierał to zwyczajnie sam bym tego prawdopodobnie nie zrobił.
  • Odpowiedz
Lampy sprawdzone


@SzklankaRyzu: A te nie są sprawdzone? Nie rozumiem jednej rzeczy. Czemu ludzie tak usilnie w przypadku doświetlania chcą każdemu wmówić co jest dla niego lepsze? Przecież @Niewiemja nie pytał nikogo o radę. Najlepsi są ci co działają w tak wielkiej konspiracji, że informacji chcą udzielać tylko na prv. Jesteście trochę jak sekta thermomixa xD
  • Odpowiedz
@magnes125: Te co podlinkowałem maja tandetną obudowe, ale trzymają parametry. Te luminovy przez kogo sprawdzone, przez was? Opinie maja niezbyt zachecajce do zakupu. Ciekaw jestem jak z parametrami. ja nikomu nie chce usilnie wmowic co jest dla nich lepsze, tylko podalem lepsza i bardziej kompaktowa alternatyw i tyle, nawet nie wchodze w dyskusje.
  • Odpowiedz
Te co podlinkowałem maja tandetną obudowe, ale trzymają parametry. Te luminovy przez kogo sprawdzone, przez was? Opinie maja niezbyt zachecajce do zakupu.


@SzklankaRyzu: Tak, przez nas. Ale ja Ciebie nie zachęcam do zakupu. Eot.
  • Odpowiedz
Opinie maja niezbyt zachecajce do zakupu


@SzklankaRyzu: Opinie mają niezachęcające do zakupu przez to co opisałem w poprzednim wpisie o doświetlaczu z linku powyżej. Ludzie ich źle używają zwyczajnie. Wkręcają je w plastikowe oprawki i im sie przegrzewają. Do takich żarówek potrzebne są ceramiczne które lepiej oddają ciepło. Te żarówki są zrobione na diodach Epistar SMD-2835 czyli jednak nie tak źle
  • Odpowiedz
@SzklankaRyzu: hmm to coś ma 80lm/W, o ile dobrze widzę, więc w czym miałoby być dobre? Te Luminovy nie są jakieś super, ale są tanie i mocne. xD Sam kupiłem trochę różnych V-Tac i od roku działają bez zarzutu. Można sobie wybrać takie z 160lm/W albo z CRI>95. Phillips też ma podobne.
  • Odpowiedz