Wpis z mikrobloga

698 + 1 = 699

Tytuł: Krystyno, nie denerwuj matki
Autor: Michalina Grzesiak
Gatunek: literatura piękna
Ocena: ★★★
ISBN: 9788379767342
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Liczba stron: 344
Rok temu pierwszy raz zetknęłam się z twórczością Michaliny Grzesiak i zupełnym przypadkiem jako pierwszą przeczytałam jej drugą książkę, czyli Krysia. Mała książka wielkich spraw, którą oceniłam bardzo pozytywnie i pisałam zresztą o niej na tym tagu.

Debiut pani Grzesiak zalegał mi w książkach pobranych na Legimi, więc się za nią zabrałam. Jakże dobrze się stało, że nie czytałam tej książki jako pierwszej, bo do drugiej z pewnością bym już nie podchodziła.

Autorka pisze o swoim życiu w momencie, kiedy jest młodziutką, dwudziestoparoletnią dziewczyną, która czas po pracy spędza najchętniej przy zimnym piwerku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Spiknęła się ze swoją szkolną, niemalże platoniczną miłością i opisy jej zabawnych ciążowych przygód są kanwą tej książki.
Miało być zabawnie, jednak jak dla mnie wyszło ordynarnie. Dużo o sapaniu grubej ciężarnej kobiety, choć sądząc z opisu życia sprzed ciąży, nie jest to wcale wina przyszłego potomka, sporo o robieniu kupy, puszczaniu bąków i robieniu loda.
W międzyczasie główni bohaterowie wzięli ślub i autorka w tym momencie, w ramach wtrącenia, pozwoliła sobie dorzucić gorliwe podziękowania poszczególnym osobom, zaangażowanym w przygotowania do tego wydarzenia. Ten fragment książki pasuje do całości jak pięść do nosa. No po prostu jakby ktoś laurkę tam wkleił na doczepkę. Nie, żeby nie związana z tematem, tylko z zupełnie inną narracją.

Za połową to już trochę się męczyłam przy czytaniu, ale że książka krótka, to zawalczyłam o finisz i ocenę całości. Czy polecam? Co najwyżej ją sobie odpuścić.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki #books #czytajzwykopem #literaturapieknabookmeter
dekonfitura - 698 + 1 = 699

Tytuł: Krystyno, nie denerwuj matki
Autor: Michalina Grz...

źródło: comment_1645123138rKEZQKiMWgpuLWA3kqsupj.jpg

Pobierz
  • 1
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★ (3.0 / 10) (1 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-03-01 00:00 tag z historią podsumowań »
W abonamentach: www.legimi.pl
Kategoria książki: reportaż, literatura faktu, prasa
Liczba stron książki: 344
Gatunek książki: pamiętnik

Jesteś pierwszym recenzentem tej książki tutaj :)

Podobne książki:
1\. Same piękne rzeczy (Hunter Biden)
2\. Najlepiej dla wszystkich (Petra Soukupova)
3\.