Wpis z mikrobloga

Za tydzień lecę z Krakowa do Barcelony i jestem niezaszczepiony. W takim wypadku wymagają testu antygenowego wykonanego max 24h przed przylotem. Wie ktoś może jak wygląda sytuacja w praktyce w ostatnim czasie? Przechodzi immuner.de? Testifly? Coś innego? I co z powrotem do Polski żeby uniknąć kwarantanny? Wylatuję z Krakowa o 6 rano i o 23 w ten sam dzień jestem z powrotem w Polsce. W takim wypadku ten sam test antygenowy przejdzie (i jak tak to w Polsce na powrót przechodzi immuner.de lub testifly)? Czy muszę zrobić test w Hiszpanii? Czy może jeszcze coś innego (np. bilet tranzytowy)?

#100dnibezkwarantanny #koronawirus #covid19 #hiszpania
  • 9
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Wylatuję z Krakowa o 6 rano i o 23 w ten sam dzień jestem z powrotem w Polsce. W takim wypadku ten sam test antygenowy przejdzie?


@hubert_sz: odpowiem tylko na to. Tak, to może być jeden test. 24h przed to 24h przed. Nikt nie prowadzi rejestru użytych wyników.
  • Odpowiedz
@AugustIIMocnaPala: @tusk: Wykonałem darmowy test antygenowy w aptece i dostałem covid pass na 48h, więc nie wiem czy wam to pomoże w jakikolwiek sposób. Przetestowałem się wcześniej 2 razy w domu, wyszedł negatywny, więc stwierdziłem, że mała szansa na pozytywny w aptece i nie kombinowałem z żadnym immunerem czy testifly.
  • Odpowiedz
Wykonałem darmowy test antygenowy w aptece i dostałem covid pass na 48h, więc nie wiem czy wam to pomoże w jakikolwiek sposób. Przetestowałem się wcześniej 2 razy w domu, wyszedł negatywny, więc stwierdziłem, że mała szansa na pozytywny w aptece i nie kombinowałem z żadnym immunerem czy testifly.


@hubert_sz: I ten covid pass był normalnie widoczny w IKP?
  • Odpowiedz
@tusk: W appce mObywatel widniał normalnie jako unijny certyfikat covid. W Krakowie straż graniczna nawet skanowała kod QR, wszystko bez problemów, traktowany jak zaszczepiony.
  • Odpowiedz
W appce mObywatel widniał normalnie jako unijny certyfikat covid. W Krakowie straż graniczna nawet skanowała kod QR, wszystko bez problemów, tra


@hubert_sz: Dzięki za info
  • Odpowiedz