Wpis z mikrobloga

@BartekBart: taka rada ode mnie, nie idź od razu w żaden konkretny język, pierwsze naucz się podstaw, jak działa Internet, protokoły, podstawy frontu, systemy, terminal, zarządzanie pamięcią i procesami, wątki, bazy danych, bezpieczeństwo, podstawy testowania, zasady projektowania i wytwarzania oprogramowania itd. i przy tym wszystkim nie skupiaj się na jakimś konkretnym języku, baw się różnymi, myślę, że po tym, gdy będziesz miał jakieś podstawy będzie Ci łatwiej świadomie się na coś
@veracholera: no to właśnie, niech sobie porobi hello worldy w różnych językach i niech ogarnie podstawy, wtedy będzie wiedział z czym to się je, w którym kierunku chce zmierzać i który język wybrać.

Takie pytania, to są pytania początkujących, którzy sami nie wiedzą czego chcą, bo nie mają podstaw, a osoby sugerujące jakiś język, kierują się swoimi prywatnymi przekonaniami i zainteresowaniami, a nie zainteresowaniami pytającego.
Jeden powie ucz się C#, drugi
@voot patrzyłem przedtem jedynie pod względem zaatosowania danego języku i przydatności względem rynku, ale masz rację, spróbuję po trochu wszystkiego i zagłebie temat, wtedy powinno sie rozjaśnić.
@Buroczyna: studia to tylko szkoła, nie zrobią z Ciebie programisty, nie nauczysz się tam nawet podstaw o których tutaj pisałem, dostaniesz tam jedynie wskazówkę w jakim kierunku szukać i się szkolić. Oczywiście jeśli mówimy o polskich uczelniach, bo jeśli planujesz studiować w jakimś kraju, gdzie szkolnictwo wyższe jest na jakimś poziomie jak USA, UK, Japonia, Niemcy, Francja to tam studiowanie wygląda zupełnie inaczej. W Polsce studia to takie generatory dyplomów, a