Wpis z mikrobloga

@PanBulibu:

Aby zdiagnozować prawidłowo czerniak na paznokciu, często poszukuje się także dodatkowych cech. Do najważniejszych zalicza się wspominany już wyżej objaw micro-Hutchinsona, a więc przejście barwnika z płytki paznokciowej na brzeg paznokcia. Nie jest to objaw jednoznaczny: często towarzyszy czerniakowi paznokcia, jednak pojawia się również w zmianach łagodnych. W przypadku zmian złośliwych jest to jednak przebarwienie asymetryczne, zabarwione polichromatycznie, co pozwala je szybko zidentyfikować. Specjaliści wyróżniają również objaw pseudo-Hutchinsona, gdy ciemna
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@nama: Tak, po wizycie. Babka w luxmedzie powiedziała, że to krwiak (po pobieżnym badaniu dermatoskopem) więc uznałem, że to dość odważna diagnoza i zadzwoniłem do Centrum Zdrowia Dziecka.
Tam kazali przysłać zdjęcie na maila i w ciągu godziny oddzwonili i umówili nas poza kolejką na wtorek do poradni i ambulatorium chirurgicznego ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@PanBulibu: pokazałam zdjęcie mojej znajomej dermatolog i ona też się skłania ku temu, że to krwiak chociaż nietypowy (ale oczywiście tylko po zdjęciu, bez dermatoskopu i głębszej diagnostyki to trochę wróżenie z fusów). Trzymam kciuki żeby to było działanie na wyrost!