Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Z tego co widzę, to ten dokument transakcyjny już ma podaną sumaryczną ilość przychodów oraz kosztów uzyskania przychodów w pln. Więc przeciez wystarczy to tylko odjąć i dopisać do zeznania?
#gielda #xtb
  • 13
@Rossomak
@gora123
@gora123 kursy są poprawne i w stopce pod tabelą są informacje skąd są kursy. T-1 od daty uzyskania przychodu /kosztu, który dla akcji jest to T+2 daty transakcji.

Brakuje informacji do PIT/ZG który jest konieczny gdy nie masz transakcji zagranicznych w PIT-8C.

Obecnie mailuje z zastępca dyrektora XTB na Polskę w sprawie poprawy ich raportu. Niby robię to u siebie ale tak łatwiej ludzi uszczęśliwię :D
@kalkulatorgieldowy: Dobrze wiedzieć bo oni to dziwnie zapisali. Jakby masz i sobie zrób. Albo to jakiś prawniczy dupochron.

Przychody w walutach obcych należy przeliczyć na PLN po średnim kursie NBP z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień uzyskania przychodu..
@kalkulatorgieldowy:

Brakuje informacji do PIT/ZG który jest konieczny gdy nie masz transakcji zagranicznych w PIT-8C.


Nie rozumiem. PIT/ZG jest konieczny gdy nie ma się transakcji zagranicznych? Myślałem że PIT/ZG jest potrzebny tylko właśnie dla transakcji zagranicznych (w kontekście giełdy)

Czy chodzi ci o to, że XTB nie dostarcza dokumentów ułatwiających wypełnienie PIT/ZG?
@HighWind: pewnie źle się wysłowiłem, pisałem z telefonu ;)

PIT/ZG jest potrzebny gdy masz dochody w krajach zagranicznych, które NIE są ujęte w PIT-8C. XTB teraz w PIT-8C nie obejmuje transakcji zagranicznych więc o ile wcześniej nie trzeba było go składać to teraz w przypadku dochodu (zysku w danym kraju) już trzeba.

Tak, XTB w swoim dokumencie nie dostarcza informacji ułatwiających uzupełnienie PIT/ZG, ponieważ nie agreguje przychodów/kosztów per kraj rejestracji spółki.