Wpis z mikrobloga

Zna ktoś jakąś gierkę z fajnym ciężkim i niepokojącym klimatem, coś jak #stalker tylko że z większym naciskiem nałożonym na wspomniany niepokojący charakter owego klimatu. Niekoniecznie musi to być horror, szczerze powiedziawszy to nawet lepiej jeśli owa gierka by nim nie była, bo nie cierpię jumpscare'ów

#gry
  • 14
@login4znaki: A da radę ogarnąć fabułę dwójki bez ogrania pierwszej części? bo jednak ta za rok będzie miała już ćwierć wieku na karku

Tak na marginesie dodam jeszcze że niekoniecznie mi zależy na tym żeby to była szczelanka, gatunek gry jest mi obojętny, równie dobrze może to być jakiś dziwny eksperymentalny indyk, zależy mi właśnie tylko na tym klimacie
@Don_Pelayo: Może "Darkwood"? Klimatycznie powinno przypasować (właściwie to jak wziąć lovecrafta i umieścić go w polskim lesie gdzieś tak w okresie późna komuna), i to jeden z tych horrorów gdzie naprawdę nie ma jumpscarów. Sporym ograniczeniem jest grafika (2D z góry) oraz pewne rozwiązania w gameplay'u.

jeszcze polecam darmowe demko z System Shock Remake, co prawda tylko jeden etap, ale jak dla mnie świetna przystawka przed premierą.