Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
#pracbaza

Miałem zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną do konsorcjum, które jest GW na Olefin 3 - Hyundai Engineering i Tecnicas Reunidas.

Przed rozmową babą z HRu pyta, jakie są oczekiwania finansowe - odpowiedziałem, że 10k netto zasadniczego wynagrodzenia plus kodeksowe nadgodziny.

Rozmowa odbyła się dwa dni temu. Dzisiaj HRówa dzwoni, że ma dobrą wiadomość, że chcą mnie zatrudnić. Pyta się jakie mam wrażenia po interview bo radości w moim głosie nie słyszy... Odpowiadam, fajnie, dzięki za info. HRówka mówi, że wyśle mi ofertę na piśmie na maila.

Odczytuje wiadomość, a w ofercie - 9 500 brutto i okres próbny.

Zasadniczo rozmowę odbyłem dla sportu, bo sami mnie znaleźli na LI ale generalnie to jedno wielkie iksde.

#pracbaza #budownictwo #bhp #patologia

  • 31
@jarezz: Tak data Center PL, próbuje dostać się za granice tak jak sugerujesz, jednak pomimo już chyba kilku rozmow (które poszły dobrze według mnie) brak konkretów, a i tak, stawka PL ale jak na PL to już były warunki kapitalne dla inż gdzie standardowo zarabia się w przedziale (aktualnie) 4,5-6k (gdzie 6 to często szklany sufit) :/
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Apst1: spróbuj uderzyć do Dornana. Irlandzka firma, pracowałem dla niej w Szwecji. Kasy najlepszej na rynku może nie dają ale jest rotacja 17/6, auto do podziału z kimś, kim dzielisz mieszkanie, loty i dieta. No i te 3x więcej jak w PL powinni dać.
@jarezz: skorzystam z rady! Ty siedzisz teraz za granica czy w PL na farmach wiatrowych? Czy dla osoby w branży EHS tez musiałeś mieć doświadczenie pierwsze przy tego typu inwestycji czy starczyło ci doświadczenie zebrane na przestrzeni lat? Zauważyłem tez, ze rozmowy kwalifikacyjne są diametralnie inne, zero ciśnięcia kandydata o wiedzę techniczna (ufają chyba to co jest w cv i weryfikuje to praca) jedynie kilka informacji o stanowisku, pracy i czy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Apst1: ja do obe nej firmy nie miałem.nawet rozmowy. Wysłałem CV i uprawnienia, Klient klepnął i tyle. Teraz mam budowy dwie pod opieką w PL. Wcześniej jesień i grudzień Finlandia, wcześniej Polska, a przed wiatrakami to różne branże, civil, LNG, stocznia, Huta, rafinerie farmaceutyki i przed samymi wiatrakami dwa lata na budowie tarczy antyrakietowej dla US Navy w Redzikowie.
@jarezz: super doświadczenie :), dzięki wielkie za rady (już skorzystałem i przesłałem aplikacje)! Życzę powodzenia i dalszego rozwoju idącego z większym hajsem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@jarezz: też tak miałem,ale kwota byla 2800, z czego #!$%@? czasu i pieniędzy na dojazdy (w dwie strony 90 minut i 60km), o czym haerówa wiedziała.
Jak jej bo przez telefon policzyłem ile zostanie mi za poświęcanie 10h dziennie na pracę w innym zawodzie niż składałem cv to nie wiedziała co odpowiedzieć na to,czy by chciała za taką stawkę pracować xD
Nawet 9zl na godzinę nie wychodzilo, w 2015 tuż pod
Tak data Center PL, próbuje dostać się za granice tak jak sugerujesz, jednak pomimo już chyba kilku rozmow (które poszły dobrze według mnie) brak konkretów, a i tak, stawka PL ale jak na PL to już były warunki kapitalne dla inż gdzie standardowo zarabia się w przedziale (aktualnie) 4,5-6k (gdzie 6 to często szklany sufit) :/


@Apst1: Google ma oferty pracy w Holandi i innych krajach zwiazanych z data center
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wiekuisty: wiesz, w piątek HRówa zadzwoniła. Spytała się czy tylko $$$ zadecydowała o mojej odmowie. Podkreślałem dwa albo trzy razy, kiedy pytali jaką formę zatrudnienia preferuję (nie wiem po co bo tylko UOP dają), że wynagrodzenie jest dla mnie ważne.

Odpowiedziałem, że nawet jeśli podciągną kasę, to jestem już zajęty przez 5-6 tygodni. Powiedziała, że będą czekać bo management mnie chce. Wątpię, że będę chciał pracować dla kogoś kto się tak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@open-alpha: @Apst1: google, Facebook i Microsoft mocno stawiają swoje data center właśnie w Beneluksie i na północy (Szwecja, Finlandia). Kiedyś ktoś w rozmowie uzasadniał to potrzebą bliskości rzek do chłodzenia infrastruktury. Teraz wiem, że na prawdę chodzi o $$$ tj. podatki, zwolnienia, koszty energii. Dlatego też Nortvholt stawia jedną ze swoich fabryk baterii na północy Szwecji - tam zadecydowała lokalna cena energii.