Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#przegryw #zalesie #medycyna #krakow #zdrowie

Tak wiem, mogłem wstawać wcześniej, pracować ciężej itp.
Mam 26 lat, gdy zdałem maturę #!$%@?łem do Krakowa bo w domu patologia i alkoholizm.
Z pieniędzy jakie uzbierałem starczyło na 2 miechy czynszu na pokój z studentami.
Znalazłem pracę i od 18 siedzę w tej samej fabryce,po 4 latach wyniosłem się do kawalerki.

No i zarabiam 2700 do ręki i w tym kraju nic tylko umierać.
- Mieszkanie + rachunki 1000 zł
- jedzenie + internet + paliwo + telefon + rata laptop + rata telewizor 900 zł
- miesięczne czesne na studia 450 zł (we wrześniu 2021 polazłem na zaoczną informatykę)
Także wydaje 2350 miesięcznie a gdzie jakiś ciuch, dentysta itp itd.
Na koncie za 26 lat odłożone 7 tysięcy zł + peżot 308 wart ok 10 tysięcy zł.

No i teraz mój problem z zdrowiem
Od początku 2021 roku pojawiło się coś u mnie dziwnego - moja kupa od tego okresu wygląda jak woda z reguły bardzo brązowa lub czarna.
Dobrze się odżywiam, codziennie biegam. 2 razy w miesiącu kebab - ale to tyle z fastfood. Słodyczy nie jem itp. fajek nie palę, alkoholu bardzo mała ilość.

Chciałem iść do lekarza specjalisty gastrologa
Na nfz terminy na za rok.
No to wybrałem prywatnie wizyta 200 zł
Przepisał leki za 400 zł - jedz 2 miesiące jak nieprzestanie to się zgłoś
OK
Zgłaszam się - wizyta 200 zł
Przepisał leki za 1560 zł
No i ze mam wykonać gastro i kolanoskopie
Na nfz terminy znowu za 2 lata - a prywatnie każde badanie 3-4 stówy

Chodzi mi o to, że na #!$%@? ja płacę podatki jak muszę i tak iść prywatnie i wydać całe moje oszczędności żeby się przebadać a i tak mi się dalej będzie lało z dupy.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #620cd4e8ff98844e781ed4dc
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 15
  • Odpowiedz
  • 0
@kodecss robiłem w gastro w małym mieście trochę po 18 i wyciągnąłem więcej miesięcznie, a wykształcenie też żadnego nie miałem, to tym bardziej w Krakowie i w 2022 da się więcej zarobić jak chłopak zaradny

No i studiuje Infe więc chyba jakieś pojęcie w tej dziedzinie musi mieć, mate ogarniać i tyle lat #!$%@?ć się na taśmie?
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: czyli całkiem sobie dobrze radzisz, masz oszczędności, auto, mieszkasz w kawalerce.

Co do problemów z jelitami to spróbuj wykminić czy nie masz alergii na jakieś jedzenie. Niestety takie badania są drogie, ale można samemu "testować" jedząc w dany dzień określone produkty, a w inny dzień inne i sprawdzać.
Zrezygnuj z alkoholu.

Co do biegania to spróbuj przez chwilę zrezygnować z tego. Osoby z takimi problemami nie powinny się za bardzo przemęczać, ruch jest dobry, ale żebyś nie miał zbyt dużego wysiłku, czyli zamiast biegania może rower
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: jakim cudem odłożyłeś 7k jak zarabiasz 2700? :| jestem tak #!$%@? pod względem oszczędzania szkoda gadać xd

Może wcale nie odżywiasz się tak dobrze jak ci sie wydaje i brzuch ci daje znaki o tym?

Mi na samą dietę w miesiąc idzie 2500, czasem wezmę pudełka to wtedy jakieś 1700
  • Odpowiedz
CzterokopytnaOrka: Jeśli załatwiasz na NFZ czy to lekarza czy badania to dzwoń i chodź do wszystkich przychodni. W jednej przychodni będziesz miał termin za rok a w drugiej za 2 tygodnie.

Nie tylko przychodnie Ci zostają ale też w niektórych szpitalach są lekarze do których możesz się umówić.

Jak przez telefon nie da się załatwić to idź bezpośrednio i tam wyblagaj termin. Warto pojechać nawet 100km do placówki, to twoje zdrowie.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: na NFZ w krk na te badania nie czeka się tyle, miałem oba, dwukrotnie i czas oczekiwania koło 1-2 miesięcy. Polecam Medicina na Barskiej. Ino potrzebujesz skierowania od lekarza NFZ, a tego część prywatnych nie wystawi, ale w wielu przypadkach wystawi Ci internista na podstawie jakiegoś zalecenia od prywatnego.
  • Odpowiedz