Wpis z mikrobloga

Wiecie co jest najgorsze na wojnie? Że wymyślił ją sobie jakiś koleś siedzący bezpiecznie na złotym sraczu, a na front idą chłopaki często po 18-25 lat, którzy mogą być nawet przeciwni zapędom ich władcy, ale muszą wykonywać rozkazy i ginąć po to, żeby ktoś miał trochę więcej pieniędzy / władzy / satysfakcji / wpisz dowolne. Młode chłopaki, które przed sobą mają całe życie, a zostawiają dzieci sierotami, żony wdowami. Matki tracą synów bo jakiś starszy pan miał taki kaprys. Brzydzę się każdą osobą, która dla swoich uciech wysyła setki tysięcy ludzi na śmierć. Takie jest oblicze wojny.
#wojna #ukraina #rosja
  • 52
  • Odpowiedz
@bezczelnydoberman: Wojnę wymyśliło jedno plemie ktore chciało mieć rzeczy drugiego plemienia. Prawda jest taka, ze sami sobie ukraińcy trochę podkopali akcje bo utrudnili dostarczanie wody do terenów przynależnych pod aneksację przez co putinowi #!$%@? 60% plonów z krymu. A niedługo ruscy zaczną zdychać z głodu.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bezczelnydoberman: to ludzie są tacy a nie pan na złotym sraczu, gdyby nie było panów na złotym sraczu ludzie zabijali by swoich sąsiadów bo myśleliby tylko o swoim interesie a nie o interesie dość abstrakcyjnej koncepcji grupy, wojna to w pewnym sensie cena jaką płacimy za istnienie społeczeństwa to skutek uboczny patriotyzmu i poczucia przynależności, takie mam zdanie


@morgiel: Ja #!$%@?ę. Nie umiem tego nawet skomentować. Nacjonaliści to
  • Odpowiedz
@bezczelnydoberman Gdyby świat był tak prosty... Zdajesz sobie sprawę, że geopolityka to nieustanna presja, że jak Ty nie zaatakujesz w odpowiednim momencie, to zaatakują ciebie? Że to szachy? Że winnym wojny nie jest ten, który atakuje, tylko ten, kto prowokuje swoją słabością? Odstaw emocje na bok i zastanów się, jak działa świat i czy przywódcy mogą po prostu ot tak się umówić, że nie będą się atakować. Trochę logiki i zrozumienia,
  • Odpowiedz
@bezczelnydoberman: pomyśl se że masę tych ukrainek co ma 18-25 lat którym zabiją przyszłego męża będzie teraz szukać partnera w polsce. A tak na poważnie chcę przez to powiedzieć, że wojna to biznes jedni tracą dużo inni dużo zyskują.
  • Odpowiedz
@bezczelnydoberman: W średniowieczu i przed nim zazwyczaj król brał udział w bitwach kładąc na szali swoje życie, a jak #!$%@?ł to często za nim cała armia. Wtedy ludzie byli mądrzejsi pod tym względem
  • Odpowiedz
@bezczelnydoberman: jestem w stanie zaryzykować stwierdzenie, że wojnę to wymyślił jakiś wodzu plemienia i #!$%@?ł się tak samo jak reszta wojowników, bo to honor itd. I to nawet nie wymyślił, sama ta wojna jakoś wyszła, nawet małpy prowadzą wojny.
  • Odpowiedz