Wpis z mikrobloga

Siemano, dawno nic nie pisałem co się u mnie dzieje z tym turbo

Więc tak:
- podłączyłem det3 w trybie świnki żeby można było zrobić mape przepływki i ją potem skonwertować. Po co? żeby wywalić przepływkę. Samo podłączenie deta było dla mnie trochę ciężkie żeby wszystko podpiąć dobrze bo nigdzie nie było gotowych schematów. Dlatego pomyślałem, że sam zrobie taki schemat i instrukcje jak podpiąć det3 do mx5 - w trybie piggy a potem w trybie fuel implant.
- Jak już gotową base mape, to zacząłem rozbierac auto. Wywaliłem kolektor, cześć wydechu, wyrzuciłem chłodnice, zrobiłem miejsce na intercooler. Cały dolot też jest zdjęty.
- W międzyczasie wymieniłem wtryski ze zwykłych na wtryski z rx8 - 440cc - do tego wrócę bo muszę zmienić listwę paliwową.

Co teraz będę robił?
- muszę zamówić uszczelki od kolektora pod turbo i uszczelki pod samo turbo. Jak już to będę miał, mogę montować kolektor, downpipe oraz turbo
- jak już to będzie, montuję intercooler i mierzę ile i jakie silikony oraz rury będą mi potrzebne do dolotu
- kolejne krotki to będzie podpięcie wszystkich wężyków, kontrolerów, licznika boosta - ale o tym później

Pytania:
- skąd mam kolektor i downpipe? to jest custom robiony przez znajomego
- jakie mam turbo? td04-13t z volvo
- po co zmieniam listwę? bo w nbfl listwa nie ma powrotu i nie ma regulatora ciśnienia

kolejne wpisy wkrótce.
Jak skończę, chce zrobić poradnik jak zamontować turbo w miacie oraz na co uważać, o czym pamiętać i czego nie robić

tag do obserwowania/czarnolistowania:
#snikrobiturbo

#motoryzacja #samochody #miata
snickers111a - Siemano, dawno nic nie pisałem co się u mnie dzieje z tym turbo

Wię...

źródło: comment_1644949576TXsGB7w8OLq7xhIRSgN5f1.jpg

Pobierz
  • 7
@snickers111a Kilka bezcennych porad od wujka dobrej rady który kiedyś topił pieniądze w takich zabawkach, wtryski z rxa wystarczą z tym turbem tak mniej więcej do 0.6 bara doładowania i nie kombinuj więcej. Już teraz pomyśl o mocniejszej pompie paliwa i chłodnicy oleju z podstawką i termostatem. W ogromnej ilości chińskich części tuningowych które czasami wcale nie są takie złe, na pewno chociażby nie wiem jak cię kusiło to nie kupuj chińskiego