Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
W zeszłym roku we wrześniu pracodawca poinformował mnie, że przebijam próg dla PIT 0 (przychód powyżej 85k) i zaczyna odprowadzać zaliczki na podatek dochodowy, w sumie przez 2 miesiące ok. 1300 zł.

W listopadzie zmieniłem pracodawce i dostałem podwyżkę. Nowy pracodawca nie odprowadzał zaliczek, więc spodziewałem się srogiej dopłaty podatku w rozliczeniu rocznym.

Wchodzę na ePIT, oba pity 11 złożone przez pracodawców i ponad 1400 zł nadpłaty... według pit-36 więcej niż odprowadziłem..

Zastanawiam się czy to błąd i wybrać się do doradcy podatkowego czy śmiało akceptować pita i zgarnąć zwrot podatku?

#pit #podatki
  • 9
@thedev: a po przekroczeniu 85k (ulga dla młodych) zacząłeś płacić zaliczki 17% czy 32%? Bo z ulgą dla młodych jest tak, że pierwsze 85 tysięcy masz 0%, drugie 85 tysięcy 17%, a dopiero potem 32%. Z 0% ulgi dla młodych nie wskakujesz od razu na 32%.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ayyy_lmao: Nie mam pojęcia, musiałbym policzyć. Generalnie zakładałem, że po przekroczeniu ulgi dla młodych będę odprowadzał 17% od nadwyżki aż do końca roku.
@thedev: kurde u mniie z tym pitem0 tez sie cos #!$%@? i mam 10k nadplaty XD, ale nie zmienialem firmy. Kumpel ktory ma pit0 tez ma 5k nadplaty. Jak cos nam dziwnie dobrze chyba Pan Mateusz to polczyl. Ja nic z tym nie robie, zleciłem wypłate i yolo
@pejczi: Z tego pogrzebałem to cos sie ze składkami #!$%@?ło i odliczyli tez te od przychodów, od których nie płacilismy podatku. Z tego co czytam to one nie podlegają odliczeniu, no ale nie wiem, mało z tego rozumiem