Wpis z mikrobloga

Dawno chciałem grać na jakimś instrumencie. Tak sobie plumkać i śpiewać w domu dla odstresowania zamiast odpalać kolejnego filmiku na yt gdy się nudzę. No i w końcu postanowiłem zakupić sobie gitarę. Nie grałem wcześniej na żadnym instrumencie ponad to żeby dostać 4+ na muzyce w podstawówce i wybieram teraz pierwszy instrument.

Teraz pytanie - #gitaraelektryczna czy #gitarabasowa ? W sensie która będzie lepsza dla początkującego?
  • 22
@aarahon: popularna opinia jest taka, że #gitarabasowa na początku jest łatwiejsza. Jednak długoterminowo to się mniej więcej wyrównuje i do obu tych instrumentów potrzebujesz opanowania po prostu innych umiejętności, ale są mniej więcej tak samo trudne.
Nie masz czasem tak że któryś z tych instrumentów Ci się bardziej podoba?
Nie masz czasem tak że któryś z tych instrumentów Ci się bardziej podoba?


@hej_wisos: Wolę słuchać Status Quo zamiast Primusa ale jakbym miał słuchać jednego do końca życia to wolałbym Primusa. Chyba że o wygląd chodzi to nie wiem, podobają mi się gitary w tym stylu:

https://www.musicstore.com/pl_PL/PLN/Jackson-JS32-Kelly-Ferrari-Red/art-GIT0049219-000
https://www.musicstore.com/pl_PL/PLN/Jackson-JS-Series-Kelly-Bird-Bass-IV-JS2-AM-Tobacco-Sunburst/art-BAS0010651-000
@aarahon: myślałem bardziej coś w stylu - słyszysz i widzisz gitarzystę i chcesz robić to co ten gość, a potem słyszysz i widzisz basistę i bardziej chcesz robić to co basista a nie gitarzysta xD
Ale najwyraźniej tak nie masz.

Ogólnie daję głos na #gitarabasowa trochę z tego powodu że rzeczywiście na początku są szybsze owoce nauki, ale także w dużej mierze z sentymentu. Sam grywam i mi się to podoba,
myślałem bardziej coś w stylu - słyszysz i widzisz gitarzystę i chcesz robić to co ten gość


@hej_wisos: na pewno nie żaden metal, coś takiego miłego jak Status Quo, Twisted Sister, czasem coś takiego jak Kult - Celina albo jak Primus - Wynona's Big Brown Beaver
aarahon - > myślałem bardziej coś w stylu - słyszysz i widzisz gitarzystę i chcesz ro...
@aarahon:

Do 1000 pln kupię coś co posłuży mi do nauki i będzie mogło zostać ze mną dłużej?

Nie wiem, czy za tysiaka. Ale w budżecie 1200 zł otwiera się mnóstwo opcji, jak np. Jacksony z serii JS32 czy Squier Affinity. Doskonale zrobione instrumenty, w których można w przyszłości pogrzebać, np. wymieniając elektronikę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@aarahon: szukaj do 1200 Harley Benton ex-84 na EMG i ten instrument zostanie z Tobą na zawsze. Swojego b stocka (nówka ze zwrotów wyrwałem za 1060zł), a sama jego elektronika i osprzęt więcej kosztują
Jest jeszcze czarny, biały i lekko różowy. Ja dorwałem czarnego, ale schodzą bardzo szybko po wypuszczeniu partii. Ostatnie partie były w wakacje i w poprzednie wakacje. Wtedy z reguły jest duży obrót i thomann ma sporo tanich b stocków
Jesteś z jakiegoś dużego miasta?


@Rookie34: mieszkam niedaleko warszawy. Wolałbym kupić coś w tym miesiącu póki mam jeszcze czas na naukę bo wiosna to czas największego natłoku zajęć. Poza tym sprawiam sobie w ten sposób prezent urodzinowy.
@aarahon: Jestem z Wwy i teoretycznie mam stratocastera HB 62, którego będę chciał sprzedać. ST - 62 Vintage series VW. Rzuć okiem czy na start Ci odpowiada, mógłbyś na tym pograć do pojawienia się EX 84 (pewnie gdzieś czerwiec). Jeśli zdecydowałbyś się wpaść do mnie zobaczyć gitarę, to mógłbym Ci też pokazać mojego HB ex 84 EMG. Nówka to jakieś 560-660zł, ja bym Ci to jakoś okazyjnie opchnął, potem mógłbyś rzucić
@Rookie34: wolałbym kupić nową bo to w końcu prezent dla mnie, wolę kupić docelową bo mam mieć motywację żebym się nauczył grać na niej a ja jestem znany ze zniechęcania się. Dlatego że się zniechęcam szybko chcę coś takiego czego nie zostawię i nauczę się na tym grać - nawet jakbym miał się uczyć kilkanaście lat.

Ta elektronika jest faktycznie tak ważna że warto dopłacić aż tyle zamiast wybrania tej: https://www.thomann.de/pl/harley_benton_extreme_84_progressive_series.htm
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@aarahon: kluczowa sprząta to osprzęt i przetworniki. To głównie od przetworników idzie jakość dźwięku, więc warto mieć je na poziomie, a EMG 60/81 to już światowa klasa, na której grają profesjonaliści (kiedyś grał na nich Kirk Hammett z Metalici. Ogólnie gitara, którą mam, poziomem przewyższa moją pacifice 112V, ale w pacifice wymieniłem przetworniki, więc pozbywam się tamtej. Ogólnie sam stan i jakość - bez problemu mogę polecić, nawet jak nie jesteś
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@aarahon: tak, ogólnie humbuckery raczej są skierowane do cięższej muzyki, aktywne jeszcze bardziej. Ale EMG 60 odpowiednio ukręcony na niektórych wzmacniaczach będzie dość zbliżony do singla i da rade nawet do klasycznego rocka jak Pink Floydzi
@Rookie34: a do grania piosenek Elektrycznych Gitar, coś jak "Nie pij Piotrek"? Bo chciałbym mieć raczej ciepłe brzmienie a jak słyszałem ten zestaw w takich kawałkach to jednak mam takie wrażenie w brzmieniu tej gitary że chce się wyrwać w jakąś ostrą solówkę.