Wpis z mikrobloga

Mirki, to normalne że płacimy w mieszkaniu 350zł za prąd/2 miesiace? Właścicielka nie wydaje się cokolwiek z tego faktu robić. W listopadzie zamontowali nam licznik elektryczny i od tego momentu zapłaciliśmy już rachunek 600zł i 500 XD Mieszkanie 3 pokojowe, studenckie typowo.
#poznan #enea #mieszkanie
  • 20
  • Odpowiedz
Mirki, to normalne że płacimy w mieszkaniu 350zł za prąd/2 miesiace? Właścicielka nie wydaje się cokolwiek z tego faktu robić.


@Wykopek_wykopek: a co ma sobie robić? To wy płacicie xD
Zależy co macie na prąd i ile osób mieszka, my za 3 osoby w trzypokojowym mieszkaniu gdzie totalnie wszystko było na prąd (nie mieliśmy gazu) płaciliśmy ok. 300-350 zł, teraz w dwie osoby w trochę mniejszym mieszkaniu 250. Więc wasze 350
  • Odpowiedz
Mieszkam w centrum, nowe budownictwo, wszystko na prad, laptopy, PC, kuchenka, piekarnik. Codziennie w domu gotujemy, rachunek ostatni to 230zl za 2 miesiące.
Moja siostra mieszka na ratajach w wiezowcu z płyty i ona placi 2x więcej niz ja, a kuchenka na gaz. Mało w mieszkaniu przebywa. Dziwne... Wynajmowałem kiedys mieszkanie (nowe budownictwo), które stało puste przez kilka miesiecy i prąd mi około 170zł przychodził co 2mce (kilka lat temu), była tam
  • Odpowiedz
@Wykopek_wykopek: Skoro macie już licznik, to zacznij przede wszystkim od sprawdzenia poziomu zużycia energii, a nie wysokości rachunków...

Tutaj podają, że 3-osobowe gospodarstwo domowe zużywa średnio 120-175 kWh/msc:
https://www.termofol.pl/informacje-ogolne/jakie-sa-koszty-energii-elektrycznej-i-ile-pradu-zuzywamy/

Jeśli zużywacie 300kWh/msc, to nie ma się co dziwić wysokim rachunkom...

Ja miałam wysokie rachunki przez wysokie zużycie. Udało się zbić 100 kWh/msc przez samo gaszenie świateł w pokojach, z których wychodzimy + zmiana ustawień komputera na energooszczędne (kosztem mniejszej wydajności) +
  • Odpowiedz
@Pantegram: ooooo, wielki dzięki za porady, skorzystam. Nie chodzi o to, żeby cebulić itp., ale po prostu w pewnym momencie te liczniki wystrzeliły, stąd zdziwienie. Przede wszystkim chciałbym dojść do tego co generuje te wysokie koszta. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Wykopek_wykopek: Ogólnie to nie ma IMO nic złego w cebuleniu jak bardzo zależy Ci na zmniejszeniu rachunków ;) na wszelki wypadek określiłam jednak te bardziej kontrowersyjne porady jako "cebula", by mi nikt nie zarzucił, że przesadzam - wg mnie każdy powinien indywidualnie określić, co jest przesadą w oszczędzaniu, a co nie.

Jeżeli nie dostajesz rachunków za prąd to możesz poprosić właścicielkę o faktury, bo dostawca prądu również może być tańszy lub
  • Odpowiedz
@Wykopek_wykopek: 350zł na 3 osoby to trochę drogo, zobacz czy może coś nie #!$%@? prądu za dużo, komputer to jednak z 500-600wat może brać, jeżeli odpalony jest non stop to może jest sprawcą tego całego zamieszania, zobacz jeszcze lodówkę i tą płytę może są mało energooszczędne
  • Odpowiedz