Wpis z mikrobloga

Nudy, nudy, nudy.

Po świetnym i świeżym origins i epickiej ( ale rozwleczoną ponad miarę) odysei, valhalla wypada kosmicznie blado.
Świat jest pusty, masa przestrzeni gdzie nawet nie ma zwierząt do polowania czy nawet czasem ryb do łowienia.
Postacie główne płaskie, bez żadnych motywów, głowny wątek sigurda opętanego boskością - nagle #!$%@? to w 5 minut i postanawia być zwykłym gościem xD. Eivor nie ma żadnych motywów, poza upiciem się i ponapierdzielaniem. Dosłownie 2d kartonowe ludziki jak w dziecięcym opowiadaniu. Dag który jest postacią trzeciorzędną wygladał lepiej niż wszyscy główni bohaterowie z kruczej przystań razem wzięci.
A najbardziej kolorową i żywą postacią jest Ivar który ginie całkiem szybko a po nim całą fabula zjeżdża jeszcze bardziej po równi pochyłej.
Nawet momenty gry w teraźniejszości wypadaja blado w stosunku do poprzedniczek.
Na plus przynajmniej na początku wypada drzewko umiejętności które daje jakieś możliwości rozwoju ale w połowie gry jest tylko kolejno odfajkowanymi kółeczkami a wszystkie wyzwania mimo skalowania przeciwników do levela nic nie daje bo kazdy jest na dwa strzały. Umiejętności specjalne które wybrałem na początku zostały ze mną do końca bo większośc wydała się słaba i bezsensowna. To samo dotyczy broni, nie czułem potrzeby nic zmieniania. Można #!$%@?ć wszystko z pierwszym toporem i reszte olać.
Eq zmieniałem ze względu na finishery i wygląd zbroi, nie ze względu na parametry.
Został mi do ogrania paryż, przy podstawce + wyzwania rzeczne + irlandia spędziłem około 170h więc gre dosyć dobrze poznałem.

Mega #!$%@? jest tez ulepszanie itemów, przewijanie przez dziesiątki zgromadzonych itemów 3x żeby ulepszyć każdy element zbroi jest męczące, tym bardziej że sety mają po 5 itemów.

Serio ciężko mi znależć cokolwiek co zostało ulepszone w stosunku do poprzednich części.
Jako wielki fan serii jestem zdegustowany tym co zrobili z najnowszą odsłoną. A #!$%@?łem tyle godzin bo niechce stracic "czucia" z serią i stracic tego co sie dzialo w terazniejszosci. Ale tez dlatego bo jestem fanem grindu wiec odhaczam kazda aktywnosc poboczną.

#assassinscreed #valhalla #gry #xbox #ps5 #grykomputerowe

A i crossover w obu częściach był lepszy niż cały wątek głowny w valhalli. Eivor przy kassandrze wygląda jak #!$%@? cham, prostak i gbur którego siłą oderwali od pługa, a nie bohater.

170h do tej pory, jak skończe paryż to będzie 190-200h. Nie warto jak nie jesteś fanem serii.

A nowy dodatek wygląda mega #!$%@?, jak nie będzie się nic działo w rzeczywistości to nie kupie po raz pierwszy od dawna.
  • 7
Nudy, nudy, nudy.


@BaRi: jak szukasz jakiś rozrywek wyższego rzędu, to raczej odpuść sobie typowe Ubigry typu AC czy FarCry gdzie wzór na nową produkcję to stare mechaniki+jedna/dwie nowe+nowy setting, wydaj i powtórz cały schemat

To są gry dla ludzi którzy lubią tylko te piosenki które dobrze znają, a są jednocześnie łasi na zbieranie pytajników i innych zabijaczy czasu. Ja bym i poprzedniczek nie uważał za gry wybitne, a raczej rozrywkę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@starplatinum: tak właśnie przewijam dialogi i idę po łebkach dlatego mam tyle godzin przegrane, proszę cie

@Atreyu: ale ja lubię gry ubi, i podobała mi się odyseja i origins, narzekam na bardzo zła fabułę i niedociągnięcia względem poprzednich części
@BaRi: czy mógłbyś zrecenzować AC Origin? Nigdy nie grałem w żadnego AC, no dobra grałem w AC 2 na klocku, ale tam nawet do połowy gry nie doszedłem. Chodzi mi o to, że nie grałem w żadnego AC z tych nowych licząc od Origin i chciałem ograć tylko jedną część i wybrałem Origin, a słyszałem że ma być też łatka na 60fps. Jak oceniasz mój wybór, bo wahałem się między Oddesey
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Zielony_Ogr: @Bemount: niestety mam dosyć krótka pamięć a origins przechodziłem pewnie że 2 lata temu.
Ogólnie bawiłem się świetnie, jest bardziej skoncentrowany niż rozciągnięta odyseja.

Origins jest mega klimatyczny, piasek pustyni, zwiedzanie piramid, zabagnione memphis długo można wymieniać.
Zakon starożytnych że swoimi zaowalonymi celami który nie jest tylko lista do odfajkowania bez żadnych motywów, no i najważniejsze powstanie zakonu asasynow.

Bayeka można lubić lub nie, ale motyw zemsty i miłości