Wpis z mikrobloga

Zabawne jest to, że w uniwersum LOTR byli czarni elfowie. Nazywali się orkowie. Orkowie mieli ciemną skórę. Powstali w taki sposób że Melkor (lub Morgoth), porwał Elfów i trzymał ich w lochach Angbadu i wypaczył poprzez długie tortury. W późniejszych wersjach było też dodane, że część orków pochodziła od ludzi, żeby być w 100% kanoniczny.

#tolkien #amazonprime #wladcapierscieni
ZasilaczKomputerowy - Zabawne jest to, że w uniwersum LOTR byli czarni elfowie. Nazyw...

źródło: comment_1644838020QCpD1zc8aPyF2KCvu3gLsW.jpg

Pobierz
  • 15
@ZasilaczKomputerowy: @11mac11: W Silmarillionie napisane jest, że pochodzą od elfów. Jednak była to najwcześniejsza i najsłabsza redakcja Christophera. Później z notatek ojca wywnioskował, że ten koniec końców wyeliminował elfów. Sillmarilion ogólnie ma dużą liczbę błędów, na przykład ilość Barlogów. Christopher jeszcze na tamten moment nie przeanalizował wszystkich notatek ojca.
@ZasilaczKomputerowy: No masz wolną rękę, też się nie dziwię. Chociaż co prawda dla mnie kanonem jest po prostu to co Tolkien chciał przed śmiercią aby było w ostatecznym jego tworze. Silmarillion był szkicem tego co chciał zrobić, a Christopher po prostu je wydał z małą ilością redakcji. Dopiero później zaczął brać wszystko do kupy.
@11mac11: Hobbit powstał dość wcześnie. Wiele rzeczy się tam zdezaktualizowało w późniejszym czasie. Ja wychodzę od tego że Władca Pierścieni to był main-story. Opierał się na zarysie świata opisanym w wielu notatkach które zostały potem opracowane jako Silmarillion. I teraz uważam że Silmarillion jest źródłem dla WP, ale Hobbit nie jest źródłem na Silmarillionu. Silmarillion był tworzony równolegle z Hobbitem i ulegał ewolucji w czasie.