Wpis z mikrobloga

Próbując zaprowadzić komunizm w Polsce, nie pozwalano Polakom się rozwijać; a jak już się dało, to z takim efektem. Gdyby Ustawa Wilczka nadal obowiązywała, to wzrost Polski byłby największy na świecie.


@damianas1999: Możesz podać mi jaka była inflacja w Polsce za czasów obowiązywania Ustawy Wilczka?
@Fan_Morawieckiego: A czego jestem nieświadomy?

I czy udowodniono już istnienie mechanizmu wyparcia? Bo co najmniej do 2009 go nie udowodniono:

Po pierwsze, dlatego, że mechanizm wyparcia pomimo upływu ponad stu lat, w którym to czasie gromadzono doświadczenia terapeutyczne i wyniki badań, po dziś dzień nie został udowodniony, po drugie, dlatego, że opisywana procedura terapeutyczna prowadzi prostą drogą do indukcji wspomnień, a nie ich odzyskiwania.

s. 146 Zakazana psychologia T. Witkowski
@Fan_Morawieckiego: jeśli się bawimy w takie głupie skojarzenia to już spieszę z informacją: w miesiącu wejścia Ustawy Wliczka inflacja wynosiła 73% (grudzień 1988 r.), w czasie gdy była ona zastępowana (grudzień 2000 r.) inflacja wynosiła 8,3%. Cieszę się, że mogłem pomóc zrozumieć kontekst ( ͡° ͜ʖ ͡°)

jeśli się bawimy w takie głupie skojarzenia to już spieszę z informacją: w miesiącu wejścia Ustawy Wliczka inflacja wynosiła 73% (grudzień 1988 r.), w czasie gdy była ona zastępowana (grudzień 2000 r.) inflacja wynosiła 8,3%. Cieszę się, że mogłem pomóc zrozumieć kontekst ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@angor86: a jaka była średnia za okres? Wyższa, czy niższa niż 73%?

A drukowane pieniądze powinny mieć pokrycie w złocie.


@
Napisałeś wszyscy, czyli każda osoba, a nie każdy kraj. Udowodnij, że każda osoba, która żyła, gdy odchodzono od pokrycia pieniędzy w złocie, uznała pokrycie pieniędzy w złocie za błędne.


@damianas1999: Napisałem skrót myślowy, już koryguję - każda osoba na tyle inteligentna i zdolna, by być w stanie swoimi działaniami wpływać na politykę monetarną państwa uznała pokrycie pieniędzy w złocie za zbędne