Wpis z mikrobloga

Mircy, może nietypowe pytanko ze świata #xbox , ale jest ktoś kto przesiadł się z #xboxseriesx na #xboxseriess i może opisać realne odczucia? Dodatkowo prośba o podanie jaki rozmiar TV i jaka odległość od niego, bo to może mieć znaczenie w odbiorze.

Drugie pytanie - czy jest jakaś technologia która w przyszłości może zaważyć na drastycznej różnicy w wyglądzie gier na obu tych konsolach, np. możliwość odpalenia raytracingu na Xsie w jakimś tytule, gdzie na Sce by się już nie dało ze względu na ograniczenia mocy?
  • 13
@sberatel: no u mnie jest 1,5m na 65 calach , stąd obawy czy to już będzie ten moment kiedy to będzie kłuć w oczy, aczkolwiek wiadomo że dobra gra się obroni sama
@lumiOn dzięki, właśnie tak kojarzyłem że już są dysproporcje, a zapewne będzie tego z biegiem czasu więcej...
@deadcandance: Ja mam XBXSS podpięte pod 43' 4K i jestem bardzo zadowolony. Na pewno w porównaniu na przykład z PS4 slim [nie Pro] jest graficznie lepiej. Mam również PS4. Noszę się z zamiarem zmiany w przyszłości S na X, ale tylko ze względu na obecność napędu i możliwość wyboru, czy wolę coś z abonamentu, czy kupić taniej wersję CD na OLX, bo na przykład w abo nie ma.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Większość TV 4K chyba potrafi skalować 1080p do 4K z lepszym lub gorszym skutkiem?


@deadcandance: up scaling robi konsola poprzez dedykowany do tego układ, w TV najlepiej wyłączyć "ulepszacze" i korzystać tylko z trybu gry a resztę ustawień robić na konsoli
@vista_: no właśnie wczytuję się i DL2 wydaje się pierwszym takim konkretnym przypadkiem gdzie dużo rzeczy jest wyłączone na Sce. Pewnie dodadzą w późniejszej perspektywie 60 klatek, w CP2077 no już mogą nie dodać, ale trend się konkretny rysuje widzę.
@vista_: cp2077 nie wspiera 60fps bo ładuje wersję z xone. Xsx ładuje wersję z xone x w której są dodane tryby rozgrywki. To samo z sekiro. Poczekaj na patch next gen. Póki co tylko dl2 (na xss) nie chodzi w 60fps w grach zoptymalizowanych pod s/x. Podobno mają się temu przyjrzeć.