Wpis z mikrobloga

Co wg was warto posiadać stale w samochodzie? Kupuję pierwszy samochód i chcę skompletować potrzebne itemy.

1. Nóż do rozcinania pasów
2. Latarka
3. ...

  • 116
  • Odpowiedz
Jak nie robisz wielkich tras poza miasto to w zasadzie opaski znane jako trytytki, minimum litr płynu do spryskiwaczy, sprawny zestaw naprawczy do kół - podnośnik, porządny klucz do kół (odkrec kiedyś na próbę jedna śrubę w kole tym kluczem z zestawu i spróbuj zakręcić ponownie - jeśli nie obyło się bez stawania na klucz, to warto kupić jakiś z dłuższą dźwignią). Polecam też deseczkę żeby podłożyć pod podnośnik na miękkim terenie
  • Odpowiedz
@sars_cov_2: worki na gruz - poważnie :)
Wodę do picia - zawsze zapas
Ja jeszcze wożę:
Składaną piłe
Multitool
Kurtkę
Odkąd zakopałem się będąc na grzybach wożę saperkę ale ja to #!$%@? jestem
  • Odpowiedz
@sars_cov_2: ja mam w bagażniku po prostu mały koszyk plastikowy z banka oleju(ale to. honda wiec...), płyn do spryskiwaczy, kabelki, żarówkę na zmianę i płyn do chłodnicy. wiadomo jeszcze jakaś szczota czy kawałek szmaty tez jest
  • Odpowiedz
@sars_cov_2: okulary przeciwsłoneczne, teraz coraz częściej będzie wychodzić słonko to się przydadzą na oślepienie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja mam jeszcze lejki, jak dolewam olej lub płyn chłodniczy/do spryskiwaczy. Klucz 10 do akumulatora, parę śrubokrętów, zestaw żarówek, clin, ścierki, ręcznik papierowy, folia na szybę, kable rozruchowe, koszyk w którym trzymam wszystko w bagażniku - są takie składane za ok dyszkę w Auchanie przy kasach :)
  • Odpowiedz
Ja wożę tylko złotówkę do wózka z marketu, torby na zakupy i piłkę do kosza, jakbym chciał pograć. Apteczkę też jakąś mam, bo fabrycznie była dodawana, to jest.
  • Odpowiedz