Wpis z mikrobloga

Co wg was warto posiadać stale w samochodzie? Kupuję pierwszy samochód i chcę skompletować potrzebne itemy.

1. Nóż do rozcinania pasów
2. Latarka
3. ...

  • 116
  • Odpowiedz
@Issac: W ciagu ostatnich 20 lat i posiadania kilku aut tylko raz przydały mi się kable rozruchowe, raz szara taśma i dywanik do wyjechania spod lodu, kapcia wymieniłem sam, wiec ten tego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@sars_cov_2: Ja mam zawsze ciuchy na zmianę, jak się wypinkoliłam na grzybach w błoto to mi życie uratowało. Jakiś koc i jakaś mała podusia, można w sytuacji awaryjnej komfortowo kimnąć a przydają się częściej jak coś przewozisz żeby przykryć albo zabezpieczyć.
  • Odpowiedz
@kargulasty: Jak wpadniesz samochodem do stawu, rzeki, jeziora to woda prze na szyby i nie jesteś w stanie ich opuścić. Ani tych elektrycznych, ani tych na korbkę.
Wtedy przypominasz sobie, że kupowałeś kiedyś wybijak. Zaczynają się nerwowe przeszukiwania schowków...
  • Odpowiedz
@dasfddklfdslkfkx: tu racja.
W sumie przydałby się jakiś mega poradnik na rożne casy możliwe:
1. Atak cyganów
2. Wlasnie wpadniecie do stawu
3.porady prawne gdy ktoś Cię stuknie na przykład albo odwrót
4. Opis typowych sytuacji na drodze w ru / eu /Ameryce które dla Polaka z prowincji są obce
5 albo Jak wyciągnąć łosia że zderzaka

Kwestie ubezpieczeń
  • Odpowiedz
@kargulasty: jak masz poważniejszy wypadek to jest duża szansa że nie otworzysz pogiętych drzwi żeby uciec z auta. Uwierz mi, że jedyną rzeczą do której wtedy dążysz jest ucieczka z wraku jak dym ucieka spod maski. Wybijakiem możesz łatwo roztrzaskać dowolną szybę i się wyczołgać na zewnątrz. Drugi przypadek to wpadnięcie do wody.
Każda straż pożarna ma to nawet na wyposażeniu.
  • Odpowiedz
@adinn: a nie lepiej poczekać bez ruchu na profesjonalistów? (oczywiście jak się nie pali bo i tak może być)
Podejrzewam że nie brakuje przypadków że ruch w panice moze zrobić duzo złego poszkodowanemu
  • Odpowiedz
@kargulasty: weź pod uwagę, że możesz mieć wypadek w nocy na mało uczęszczanej drodze i zanim ktoś przyjedzie i to zauważy mija godzina/dwie. Do tego nie zawsze masz możliwość wezwania pomocy- rozwalony telefon, brak zasięgu, lub poza zasięgiem rąk. Dlatego w nowszych autach jest ten system automatycznego powiadamiania służb.
  • Odpowiedz