Wpis z mikrobloga

@Omicron
Nie jestem katolem, nie bronie badania, ale wiesz ile to 30g gazu?
No objętościowo sporo.
To jest bardzo interesujące badanie pod wieloma aspektami, bo w kilka sekund od śmierci nikt nie beka i nie pierdzi na potęgę.
@xBARTEXx: wut no ja generalnie z religią też nie jestem za pan brat. Ale zawsze słyszałem że po śmierci ciało jest lżejsze o 7 gram... Faktycznie jest lżejsze o 21 gram ale jakoś zawsze słyszałem o 7 gramach... @Omicron
@Omicron Możliwe, że leciał, żeby zyskać na sławie, ale nie dokopałem się nigdy do nowszych badań, niż te z 1901 roku.

@Runalke Nawet w wypadku 7g gazu/duszy, to całkiem sporo, bo stare naboje na CO2 do syfonów mają 2.5g, takiego stosunkowo gęstego gazu, a tak na prawdę to po rozprężeniu jest to znacząca ilość, więc jeśli taki spadek ma miejsce, to można wykluczyć gaz, bo podejrzewam, że w całej objętości układu trawiennego
@xBARTEXx: 7 gram to gdzieś słyszałem ale według teorii to jest niby 21 gram gdzie współczesne naboje co2 takie do wiatrówek mają 16 gram. Nawet po rozprężenie to dalej będzie +- 16 gram ilość gazu się nie zmieni tylko jego objętość. Więc to nie jest takie nierealne że w płucach umierającego człowieka może być 21 gram co2. Bo gazy trawienne to trochę inna kwestia w sumie.
@Omicron z tego co pamiętam ze szkoły (a to już ładnych parę lat minęło), to 1g powietrza przy ciśnieniu atmosferycznym zajmuje niecały litr objętości... przy 30g, ktoś musiałby się nieźle wypompować ()