Wpis z mikrobloga

@Markness: Jedno i drugie działa ok pod warunkiem poprawnie zrobionej sieci, wydzielisz albo fizycznie albo za pomocą VLANów od całej reszty sprzętu ale to tylko pod warunkiem jeśli chcesz dać temu dostęp do internetu i używać przez aplikację a nie jako system offline.
@staa: Jeśli ten domofon będzie wpięty w ten sam router co nadaje to wifi to żadnego wydzielenia nie będzie, nadal to ta sama sieć, no chyba że to sprytny router np mikrotik na którym taka konfiguracja to nie problem.
@dktr: Edytowałem z uściśleniem chwilę przed Twoją odpowiedzią. Domofon spięty kablami jako autonomiczny system, dopiero monitor przez WiFi do routera
@staa: No to nadal wszystko jest w jednej sieci. Jak robimy "kompleksowe" instalacje u klienta to Wifi zostawiam tylko urządzeniom mobilnym, tv, konsole, domofony, dekodery, pralki, lodówki,pecety zawsze łączymy ethernetem bo nikt z tym po domu nie biega, zawsze stosuje na bramie mikrotika który to wszystko oddziela i ogarnia naty,dhcp itd a na radio zawsze dajemy unifi, na większe domy nawet po trzy sztuki tak aby pokryć wymagane miejsca sensownym sygnałem
@dktr: to jeszcze dwa pytania bo widzę, że jesteś w temacie. Jeśli chodzi o możliwość rozmowy między monitorami wewnętrznymi to jest standard w tych systemach? I drugie pytanie odnośnie oglądania kamer ip poprzez monitor od wideodomofonu. To obsługuje wszystkie kamery czy np monitor wideodomofonu Hikvision widzi tylko kamery Hikvision i podobnie np ma Dahua?
@Markness: Połączenie między ekranami to nie jest standard, i nawet nie wiem czy jest możliwe, w samym trybie serwisowym da się z komputera dzwonić na ekran, to i może między ekranami też się da, mogę to sprawdzić w poniedziałek. Kamery dowolne serwujące strumień rstp.