Wpis z mikrobloga

Cześć!

Wczoraj dostałem paczkę z Aliexpress, zamówiłem Power Banka, koszt to jakieś 250 zł razem z podatkiem VAT, który automatycznie pobiera portal. Wczoraj kurier oznajmił mi, że muszę zapłacić opłatę celną, choć na druczku zaznaczony jest podatek VAT. Bardzo dziwne, bo jeszcze jakoś w styczniu przychodziły do mnie rzeczy za ponad 400 zł i niczego nie musiałem płacić, jedynie ten wspomniany VAT, ale to już na Alie. Wiecie o co dokładnie może chodzić, mam prawo ubiegać się o zwrot podatku od Alie?

#aliexpress #vat
nakrawendzi - Cześć!

Wczoraj dostałem paczkę z Aliexpress, zamówiłem Power Banka, ...

źródło: comment_16446550876cwPKkaFNdIlwUUgBx8kKo.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nakrawendzi: Tak, ale tych 8,50 ci nie oddadzą.

Suma na deklaracji celnej się zgadza z tą, którą zapłaciłeś czy jest zawyżona lub zaniżona?
  • Odpowiedz
  • 0
@nakrawendzi ale o co chodzi? Czego nie rozumiesz? Listonosz powiedział, że masz zapłacić opłatę CELNĄ, a Ty się czepiasz, a zapłaciłeś podatek VAT. Przecież sam sobie odpowiedziałeś, to są dwie zupełnie różne daniny.
  • Odpowiedz
@Gumbas: Zauważ, za druk jest "celno-podatkowy". W urzędzie celnym pobiera się opłatę VAT jak i Cło. Na druku zaznaczona jest do pobrania kwota podatku VAT.
To, że powiedział "opłata celna" wiele nie tłumaczy, w końcu paczka była wydana z urzędu celnego. Ważne co jest napisane na druku.
  • Odpowiedz
  • 0
@nakrawendzi jeśli faktycznie zapłaciłeś drugi raz podatek od towarów i usług to musisz się odezwać do aliexpress, nie wiem jak kitajce do tego podchodzą, wiem natomiast, że jak kupowałem płyty zza granicy i musiałem zapłacić drugi raz VAT, to sklep oddał mi tą kasę.
  • Odpowiedz
@Gumbas: No, bo to trochę niefajnie i teraz strach cokolwiek kupować. Od 1 lipca ubiegłego roku wprowadzili obowiązkowy podatek VAT za towary wysyłane spoza UE, Cło zawsze się płaciło, tyle że zwykle za drogie rzeczy. Od daty wprowadzenia podatku płaciłem za przedmioty nawet do 400 zł, które i tak były wysyłane do Urzędu Celnego i puszczane, tyle że nikt się nie upomniał, że mam cokolwiek zapłacić przy odbiorze.
  • Odpowiedz
  • 0
@nakrawendzi możesz próbować odezwać się też do skarbówki, że zostałeś poddany podwójnemu opodatkowaniu, ale w tym kraju z dykty wątpię że coś ugrasz :/
  • Odpowiedz
@Gumbas: opłata celna to między innymi VAT, komentujesz a nie masz pojęcia

@nakrawendzi: na Ali ubiegaj się o zwrot podatku, przedstaw im dowód zapłaty - instrukcje jak pobrać dowód masz wyżej

wyższa kwota VAT wynika z tego że na Ali masz to przeliczane według aktualnego kursu, a w UC masz to według stawki stałej na cały miesiąc
  • Odpowiedz
  • 0
@Andczej za to Ty widzę jesteś znawca w temacie. Cło a VAT to są zupełnie różne podatki. Nie bez powodu mają różne nazwy. Ale nie będę dyskutować ze specjalistą xd
  • Odpowiedz
@Gumbas: i to ty tylko sobie tutaj wymyśliłeś coś o cle bo tu nie ma żadnego cła tylko sam VAT + oplata

przeczytaj ze zrozumieniem to co jest na zdjęciu i poszukaj stawki cla na powerbanki ponad 20% w Isztar, powodzenia

  • Odpowiedz
  • 0
@Andczej ja #!$%@? iks de. Odniosłem się do słów listonosza. Co to w ogóle za tekst "cło na powerbanki" iks de. Chłop importował coś spoza ue, vat zapłacił już sprzedawcy jak to zawsze bywa, bo jest to wliczone w cenę produktu. Natomiast podatek celny płaci się przy imporcie i jeśli to nie jest produkt zwolniony od opłat celnych, mogli mu taką naliczyć. #!$%@? już zupełnie od tego co mu naliczyli faktycznie i
  • Odpowiedz
@Gumbas: ale po co odnosić się do słów człowieka który najmniej ma pojęcie o co tu chodzi?


Piszesz bzdury i wyjaśniłem to już wyżej. Zapłacił ponownie VAT + 8,5zl. Zdarza się tak kiedy (w ogromnym uproszczeniu) przesyłka została błędnie wysłana/błędnie oznaczona jako taka która ten VAT nie miała pobrany.
Jedyne co mu mogli w tej sytuacji naliczyć jako "opłata celna" to właśnie VAT.

Masz strasznie niskie pojęcie o podatkach w tym
  • Odpowiedz
  • 0
@Andczej to Ty robisz ażej tu fikołki pisząc, że opłata celna to między innymi vat xd gdzie ja tu zgrywam eksperta? xd kolejny raz powtarzam, ja piłem tylko do tego, że cło to nie vat, tyle i aż tyle. Ok, nie naliczyli mu cła, ale uważasz że nie mogli tego naliczyć?

Zresztą #!$%@?, czemu my się kłócimy o takie gówno przy sobocie xd

A i coś tam o podatkach wiem ;)
  • Odpowiedz
Ja również mam wrażenie, że paczka po prostu została źle nadana i dlatego ponownie pobrali podatek VAT. Przejrzałem poprzednie zamówienie sprzed dwóch tygodni, również na Power Banka o nieco niższej kwocie i według dokumentacji wiedzieli coś jest w środku, mimo to pobrali tylko opłatę pocztową za wysłanie przesyłki do Urzędu celnego, dodatkowych opłat już nie było.
nakrawendzi - Ja również mam wrażenie, że paczka po prostu została źle nadana i dlate...

źródło: comment_1644677861Vr99nh1gsrGxBNLKIJYUQH.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@Andczej Ażej ale jesteś upierdliwy xd w tym konkretnym przypadku faktycznie niemożliwe były podatki celne. Bije się w pierś, dotarło do mnie, że przecież jakby zostało zatrzymane przez urząd celny to wezwaliby go po dokumenty i wtedy przy odbiorze miałby do zapłaty. Możesz #!$%@?ć na temat mojego braku wiedzy, ale to nie ja napisałem że cło to między innymi vat xd
  • Odpowiedz