Wpis z mikrobloga

No i pozamiatane.

Dostałem klucz do alfy Hex - The shards of fate i cały #hearthstone może się niestety schować. Byłem na niego napalony straszliwie. Oczekiwałem klucza z niecierpliwością i oglądałem dziesiątki godzin gameplayów. Jak już dostałem klucz to doszedłem nawet do jakiejś tam ligi, kupiłem boostery za RM, dostałem tego goblina ale straszliwie się zawiodłem. W Heartstone nie ma czegoś takiego jak wypracowana przewaga na stole. Mam wrażenie, że każda tura to zamiana ról o 180 stopni w której na zmiane ma się przewagę totalną by zaraz potem skończyć z niczym. Każda partia kończy się: "za ture go zabije chyba, że on zabije mnie w tej" i sytuacje kiedy ginie się natychmiast w jednej turze pomimo posiadania np. 30hp i "przewagi" na stole. No więc w Hex tego nie ma. Gra się podobnie jak w #mtg z całą masą ulepszeń typu: tworzenie swoich własnych kart z tokenów, walki kilkuosobowe, gildie z wspólnym bankiem kart, achivementsy dla każdej karty osobno, kilka umiejetnosci dla kazdej postaci, enchantmenty constanty i artefakty. Wszystko to pomijając nawet dużo bardziej zaawansowaną taktyke na polu bitwy. (spodobała mi się talia krasnoludów która zamiast atakować przeznaczała atak na budowe w fabryce (constant) zaawansowanych robotow które atakowały i broniły kolejnych fabryk, karty artefaktów które wymagały obsługi minionów, żeby działały mogły być użyte (jak np. Vulcancannon) bądź karta "Działo Dnia Zagłady" która jeśli ją wybudujesz niszczy wszystko za 1 strzałem(koszt chyba 12 many odejmowany o 1 za każdym razem kiedy pokażesz przeciwnikowi, że masz ją w ręce) oraz inne całkowicie zmieniający gre i wprowadzające taktyki których nigdzie jeszcze nie było. Pisze to po to bo może kogoś zainteresuje a wtedy otworzymy wykopową gildie. #hextcg
  • 3
@Sliwa: Wygląda ciekawie. Skoro jesteś już w temacie, to może kilka pytań, cobym mógł stwierdzić, czy się wkręcać bardziej.

1. Z Twojego opisu wnioskuję, że to etap closed beta. Od zapisania do klucza na mailu mija dużo czasu? Dopiero co świeżo dostałem klucz do hearthstone po tym, jak przez czekanie już niemal olałem tę grę i skierowałem się do M&M:DOC. Pewnie nie zainteresuje mnie kolejne czekanie X tygodni na to, aby
@VGT: sorry za dlugi czas oczekiwania ale rozumiesz. Weekend ;).

1. Narazie gra jest we wczesnej alfie. Sporadycznie wystepują błedy nawet w kartach (pisze jedno a robią co innego). Na klucz czekałem odkąd zaczęli na nią zbierac na kickstarterze (maj - czerwiec) zapłaciłem wtedy 10$. Ostatnio robili stress test także za niedługo przechodzi w bete którą też po jakimś czasie otworzą.

2. W tej chwili jedyna opcja to 50$ i wchodzisz