Wpis z mikrobloga

@Ardeo: mam wersje z AMD 4800h, ekran 144hz, trzyma się sztywno a używam go prawie codziennie od ponad roku. Głośniki to w sumie nie wiem, chyba słabe - tylko weź poprawkę że używam linuksa, różnie bywa.

Ogólnie nie polecam do linuksa. HP kompletnie nie wspiera Linuxa. Niby wszystko działa, z automatu na ubuntu ale np często mam problemy z grafika wlacznie z #!$%@? systemem po aktualizacji sterownikow.
@Ardeo: Omen bardzo dobra jakość, podobna do Lenovo Legion, chociaż delikatnie na korzyść Legiona jednak.
Głośniki jak to głośniki w laptopie - szału nie robią, ale jest ok. Ekran w ogóle się nie giba, zawiasy są sztywne.
@4191727801: dziena. Z tym linuksem to serio wina producenta? Sądziłem, że w takim przypadku karta graficzna jest traktowana jako osobny byt i to AMD raczej coś spartoliło.

@choosewisely: Kurcze legiona też brałem pod uwagę i nie wiem czy mnie nie przekonałeś, aby zmienić zdanie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pooglądam jeszcze trochę recenzji.
@Ardeo: żadnych sterowników od producenta. Pewnie przydalyby się sterownik od touchpada ( rozszerzenie możliwości, gesty), nie masz softu do kontroli podświetlania rgb klawiatury takiego jak na Windows (jest on/off tylko). Sterowniki od grafiki nigdy nie działały mi na Ubuntu w 100%. Jeśli była wydajność to zarlo baterie, jeśli używane było zintegrowane gpu to nie działało hdmi.