Wpis z mikrobloga

W nawiązaniu do wpisu @Niekumaty_ i burzy w komentarzach odnośnie ceny wody gazowanej Cisowianka w kwocie 17zl za butelkę o pojemności 750ml… Wrzucam mój rachunek z kolacji w Le Calandre (3* Michelin i miejsce w top 10 World 50 Best). Restauracja znajduje się w Padwie. Jeżeli ktoś będzie zainteresowany mogę opisać szczegółowo moje doświadczenia związane z tą restauracja ale również z ponad 60 innymi restauracjami z jedna, dwoma bądź trzema gwiazdkami Michelin znajdującymi się w głównej mierze w Europie. Z racji wykonywanego zawodu tego typu kolacje degustacyjne należą do mojej codzienności, wiec doświadczenie mam spore. I teraz pytanie do wykopków - czy 21e (w przeliczeniu na złotówki to 94.93zl) to dużo czy mało? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ZwieraczOdbytu - W nawiązaniu do wpisu @Niekumaty_ i burzy w komentarzach odnośnie ce...

źródło: comment_1644581287i1x2lUpnnH32BVYm6q6WbM.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
  • 1
@ZwieraczOdbytu Ten wpis ma pokazać, że 17zl to nie jest dużo za wodę czy jak? :p
Z tego co "rozumiem" ten rachunek, to wychodzi, że jedna woda 0,75l kosztuje 5€, wiec obok niej jest 15, a powyżej 3x5. I tak samo dla pozostałych pozycji, suma po prawej, powyżej obliczenie ilosc x cena.
Więc w sumie 22zl za wodę w restauracji 3* we Włoszech to może nie tak dużo.
  • Odpowiedz
@Diumen: 3 butelki 0.75, każda w cenie 21e co daje kwotę 63e za trzy butelki. Już nie jestem w stanie tego rozrysować bardziej, przykro mi. I nie, ten wpis nie ma na celu nikogo dyskredytować ale przedstawia inna perspektywę oraz jak absurdalne mogą być ceny za tak podstawowy produkt. I widzisz, ja mógłbym nawet przedstawić pełna argumentacje dlaczego ta woda tyle kosztowała tylko, ze to nie ma większego sensu bo tak
ZwieraczOdbytu - @Diumen: 3 butelki 0.75, każda w cenie 21e co daje kwotę 63e za trzy...

źródło: comment_1644604541zJQadttOygCSyyIYppnc3o.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 2
@ZwieraczOdbytu Wybacz, ale nadal mi to się nie zgadza i się upre przy swoim, ze woda tam jest liczona po 5€. Gdyby było jak piszesz ze poniżej pozycji jest liczony koszt calkowity to za co byłaby cena 20€? Wg mnie jest, sery 20€, woda 3x5=15€, wino różowe 3x21=63€, wino 130€, wino 2x60=120€, kawa 5€, menu 750€. I tak się upieram troche przy tym, aby pokazać, że woda w 3* restauracji we Włoszech
Diumen - @ZwieraczOdbytu Wybacz, ale nadal mi to się nie zgadza i się upre przy swoim...

źródło: comment_1644605675GZKyfCOIUrAqnEpyaITzL2.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
nie jestem przekonany czy byłoby wystarczające zainteresowanie tego typu historiami


@ZwieraczOdbytu: miras, wystarczyło, że po amatorsku opisałem swoje "przeżycie kulinarne" i wpis trafił do gorących. Jeszcze się pytasz, czy by było zainteresowanie?
  • Odpowiedz