Wpis z mikrobloga

Zapewne większość z was przeczytała mój ostatni wpis pod tagiem psychologia odnośnie dzieci z problemami w nauce. Dziś mam inne pytanie do was. Jak sądzicie jeśli np jakiś rodzic swoje zdrowe dziecko zapisze do szkoły specjalnej tylko dlatego, że ma problemy z koncentracją uwagi i test na IQ wyszedł mu bardzo słabo, to jak takie doświadczenia dla tak młodej psychiki mogą poskutkować na jego dorosłą przyszłość? Czg może rozwinąć się w nim osobowość unikająca (lękliwa), lub inne zaburzenie? W końcu od najmłodszych lat był zmuszony oglądać różnych zdeformowanych fizycznie ludzi.

#psychologia
  • 19
  • Odpowiedz
@the_straenger: Właśnie zdrowe dzieci mają zdolność empatii czego nie mają chore i chore zamiast okazac Ci empatie to mogą stać się agresywne i nie chodzi mi tu o wczynanie bójek, tylko o niespodziewaną agresje (chyba rozumiesz...)
  • Odpowiedz
@janinapomidor: Cóż, widzę że mocno się nie zgadzasz skoro kasujesz, ale powiem tylko tyle że tak jak wspomniałem robiłem wolontariat w szkole specjalnej przystosowanej dla dzieci z ADHD, spektrum autyzmu, zespołem downa, ogólnie upośledzeniem umysłowym itp., więc nie powiedziałbym że czym jest szkoła specjalna jest mi obce, chociaż może masz inną na myśli.
A co do empatii zdrowych dzieci - miałem okazję się napatrzeć w normalnych szkołach na znęcanie się nad
  • Odpowiedz