Wpis z mikrobloga

@lastsurvivor: @IKEApl: poluje na ten fotel od miesiaca, @IKEApl jak to jest że rano na stronie stan dostępności oznajmia że jest dużo zielona lampka.Po południu po pracy już tych krzeseł nie ma. Serio tak szybko wykupują czy to jakiś błąd w systemie?
  • Odpowiedz
@IKEApl: weźcie też proszę pod uwagę ludzi co wystawiają Wasz towar droższy na Allegro tj wykupują cały stan a potem drożej wstawiają na Allegro.
Na przykładzie krzesła Markus jeden użytkownik posiada 34 sztuki tego towaru a jeszcze inny 20 i wystawiają o 100zł drożej.
Wygląda to na typowe cwaniactwo no chyba że to są jakieś firmy które mają podpisane z Wami umowe i taka praktyka jest dopuszczona.
  • Odpowiedz
@Rodriquez ale przecież taka działalność nie jest zakazana, zawsze i ze wszystkim było tak, że gdy dany towar był ciężko dostępny to znajdywali się tacy którzy ryzykowali i skupywali towar by go później sprzedać z własną marżą. Winę ponoszą osoby kupujące, bo bez nich Ci ludzie straciliby na takim procederze pieniążki. A co do samego krzesła to wygląda na to że teraz mają dostawy, więc trzeba obserwować albo spytać tak jak ja
  • Odpowiedz
@lastsurvivor:
No właśnie prawo nie zabrania odsprzedaży zakupionych rzeczy jednak etycznie jest to dość słabe.

Wyobraź sobie że byłem w Ikea w Katowicach 2 razy w dniu dostawy pomimo że rano strona monitowała że tych foteli jest dużo.
Po godzinie 17 foteli już nie było.
Nie ma możliwości żeby ludzie rzucili się na ten produkt w detalu.
Najprawdopodobniej janusze biznesu biorą cały nakład w dniu dostawy aby sobie wystawić na Allegro.
  • Odpowiedz
@Rodriquez IKEA mogłaby wprowadzić limit, ale sama by na tym pewnie straciła, a mimo wszystko business is business, to raz, a dwa, sam pracuję w firmie IT od 1,5 roku i widzę jak się rozwija, mimo że sam pracuje z domu, to słyszę od ludzi z biura jak firma dokupuje kolejne przestrzenie biurowe w związku z czym kupuje biurka, krzesła itp :) Sam nawet na samym początku jeden dzień poszedłem pomagać skręcać
  • Odpowiedz
@lastsurvivor: domyślam się że firmy tez kupują w IKEI, limitowanie produktu na osobę ma sens :)
Nie jestem przeciwny zakupu produktów przed różne firmy/korporacje ale wydaje mi się że można to zrobić w sposób poniższy :)

Nabywca w postaci firmy może podpisać z IKEA umowę na większą ilość danego towaru z klauzulą o braku możliwości odsprzedaży za cenę wyższą niż cena półkowa. To od razu załatwiłoby sprawę koników którzy prowadzą nieetyczną
  • Odpowiedz