Wpis z mikrobloga

Jest scena w Las Vegas Parano gdzie recepcjonista musi się użerać z roszczeniowym gościem. Dziennikarz grany przez Johnny'ego Deppa szybko pokapował, że recepcjonista chętnie obsłuży go poza kolejką i nieba uchyli, byle tylko wkurzyć Janusza. Ostatnio przeżyłem coś podobnego.

Zapomniałem loginu do PUE ZUSu, a system nie pozwala odzyskać go zdalnie. Więc się fatyguję do pałacu ZUSu. Tam na na schodach przed wejściem, pod daszkiem, tłoczą się bez składu emeryci i wykłócają się z ochroniarzem
- Proszę ustawić się w kolejkę i zachować 2 metry odstępu
- Z moich podatków to jest, a mam stać na dworze?!
- Nie będzie mnie taki ktoś pouczał!
- Ale ja już godzinę stoję!

Zaciekawiony rozglądam się i widzę tabliczkę że obowiązują 2 kolejki: do emerytur i wszystkiego innego, w tym do PUE. Więc ubieram maseczkę, co wyróżniało mnie z tłumu krewkich emerytów, i podchodzę do ochroniarza
- Dzień dobry. Gdzie jest początek kolejki do Platformy Usług Elektronicznych?
Na co ochroniarz się uśmiechnął, co widać nawet było pod jego maseczką. Najmilszym głosem jak się da mówi:
- Dzień dobry proszę pana, zapraszam do środka!
Skupiona grupa emerytów zareagowała jak uderzony kijem ul, od razu brzęczą i rzucają kąśliwe uwagi. W środku drugi ochroniarz mi psiknął na ręce, a w tym czasie pierwszy sam na maszynie wybrał numerek i mi go podaje! Jeszcze by mi herbatę zrobił gdyby mógł! Załatwiłem sprawę w 10 minut i wychodzę.

Na odchodne bonus: ochroniarz wyrzucał typa, który twierdził że tylko musiał z toalety skorzystać. Po skorzystaniu próbował na krzywy ryj nunerek pobrać. Jakieś 2 minuty czekałem aż się uspokoi, a miałem ku temu 2 powody
- tłok zrobił się jeszcze większy
- widowisko było przednie.

Wyrabiajcie sobie PUE koło 10 rano, jest najlepiej. Tylko szybko, bo pandemia wiecznie trwać nie będzie! No i z bonu turystycznego skorzystacie tylko do końca marca!
#zus #pue #pasta #truestory #heheszki #lasvegasparano #johnnydepp
  • 1