Wpis z mikrobloga

#siecikomputerowe
Ale Skislem, wlasnie dowiedziałem się od pewnego typa że maska 16bit to najlepsze rozwiązanie w sieci gdzie jest grubo koło 400 urządzeń, i ogólnie to nie znam się i #!$%@?. Broadcasty? I co z tego, jest dobrze maska 16bit i koniec. Myślałem że mi przez telefon #!$%@?. Do tego 3x nat w lanie XD
I tak to się żyje na tej wsi, czekam tylko aż to wszystko #!$%@? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 18
@WstretnyOwsik ale kumasz to jest typ który się tym zajmuje na co dzień, i on to tak #!$%@?. 3x nat w sieci LAN, zero vlanow tylko maska, i jeszcze twierdzi że doprowadził to do porządku. Kruca fuks xD panie to jebnie jak World trade center ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Kazadum "jest dobrze! Nie po to doprowadzałem to do porządku żeby teraz to zmieniać!!!!"
A prosiłem tylko o jedną aclke na jednego ip, i po tym się dowiedziałem że jednak nic takiego jak vlany tam nie ma, tylko są niezliczone ilości natow i duża maska XD no jeszcze trochę to typ przez telefon by mi #!$%@?ł
@svr_ ma przyjśćie ze świata (1nat) - i tu to rozchodzi się na 3 routery (pierwszy - sieć dla gości) , drugi - też wyizolowana sieć dla pc przemysłowych i trzecia- sieć firmowa maska 16bit. Wszędzie ma podwójny nat, miejscami zdarzają się też routery gdzieś za którymi coś stoi, jakieś #!$%@? sterowniki i inne pierdoły co tworzy łącznie 3xnat momentami. Jak tak można od #!$%@?ć to głowa mała
maska 16bit to najlepsze rozwiązanie w sieci gdzie jest grubo koło 400 urządzeń, i ogólnie to nie znam się i #!$%@?. Broadcasty? I co z tego, jest dobrze maska 16bit i koniec.


@korni007: 400 urządzeń? Paaanie, to ja w swoich służbowych zasobach (wsparcie techniczne sporego producenta sprzętu IT/Telecom) miałem klienta, pewnego narodowego operatora telekomunikacyjnego w Europie, który tak całkiem spore tysiące urządzeń dostępowych w jednej sieci z maską /16 trzymał. I