Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, polecicie jakiś telewizor sensowny z 4k/120hz/HDMI 2,1?
Mój 5 letni Panasonic dostał fioletowych plam na matrycy.
Zrobiłem jakieś wstępny research i patrzyłem na LG 55NANO863PA i Sony KD-55X85J. Ten drugi w testach lepszy, ale w 120Hz wg testów obniża rozdzielczość. Nie chcę wydawać powyżej 5k PLN, może macie jakieś propozycje? Na czym gracie, co spełnia powyższe wymagania?
#xbox #ps5 #telewizory
  • 27
Jeszcze parę postów i będę głupszy, niż byłem () Niestety w związku z wydatkami wolałbym wybrać jakiś wariant ekonomiczny ;) Z tego, co widzę, to sensowny ekonomiczny to też 4k+, co za czasy ;)
@kapitanturbot Na alledrogo znajdziesz LGC1 55" w granicy 5k. Chyba najlepszy model w jeszcze sensownej cenie z zeszłego roku, idealny do grania (bardzo niski input lag). Brałem z allegro na jesien za 4300, teraz jest za 4800. Nadal dobra cena biorąc pod uwagę marketowe.
Przecież xh90 ma 4k@120 plus alm i vrr (po aktualizacji). Zresztą już jest mało dostępny.


@Ademu: teoretycznie nadal niepełne 4k, tylko trochę poprawili że jest ostrzejsze niż było. XH90 jest niedostępny ale X85J i X91J mają to samo.

Jeszcze jest poważniejszy problem ze ścinkami przy odtwarzaniu niektórych sygnałów u ww. modeli, nie wiadomo kiedy sony sie zechce to naprawić, pojawiło sie po aktualizacji androida.
@Ademu: w sumie to niepełne 4k to nawet szczegół w porównaniu do tego jak działa VRR. Jest szansa ze na modelach XR będzie działać lepiej, ale nie ma gwarancji. Chodzi mi głównie o to że wyłącza całkowicie local dimming. TCLe chyba też mają ten problem, ale nie jestem pewien. Na Samsungach local dimming z VRRem działa gorzej niż bez, ale działa.
@Ademu: procesor jest za słaby/niedorobiony/dziwny (nikt nie zna dokładnej przyczyny) i gdzieś tam na etapie przetwarzania sygnału skaluje go w dół żeby mieć mniej pikseli do przetworzenia. Ostatecznie na ekranie ląduje coś co jest prawdopodobnie tak naprawdę w rozdzielczości 1920x2160 i tylko przeskalowane z powrotem do 4k.

Modele XR mają dodatkowo procek wspomagający i stąd już jest pełne 4k w 120 Hz.
MisPluszowyZWadaWymowy - @Ademu: procesor jest za słaby/niedorobiony/dziwny (nikt nie...