Wpis z mikrobloga

  • 13
565 + 1 = 566

Tytuł: O sztuce miłości
Autor: Erich Fromm
Gatunek: filozofia, etyka
Ocena: 8/10
ISBN: 8373160132
Tłumacz: Aleksander Bogdański
Wydawnictwo: De Agostini, Ediciones Altaya Polska
Liczba stron: 133
Cienka książka(130stron), ale jakże treściwa. To moja pierwsza styczność z Erichem Fromm. O samym autorze słyszałem wcześniej. Mam też kilka książek gdzieś w odległej kolejce do przeczytania. Po tą sięgnąłem z polecenia przyjaciela.
Z książki dowiemy się czy miłość jest sztuką. Spora część jest poświęcona „teorii” miłości gdzie Fromm omawia sam aspekt miłości w życiu. Poruszane są tematy miłości: miedzy rodzicami a dzieckiem w tym miłości matczynej i ojcowskiej, braterskiej, erotycznej, samego siebie oraz Boga.
Jest trochę przykładów z patologii miłości gdzie jest ona zachwiana lub jej brakuje i jaki ma to wpływ na późniejszą osobę/związek.
Ostatni dział traktuje o praktyce miłości. Nie ma gotowej „recepty” żeby dobrze uprawiać sztukę miłość. Fromm radzi nam żeby być osobą zdyscyplinowana, poświęcać czas z rana i wieczora na medytację, żyć teraźniejszością i poświęcać dużo uwagi ludziom jak i koncentracji przy wykonywanych codziennych czynnościach. Oraz przygotować dużo cierpliwości.

#bookmeter #filozofiabookmeter #etykabookmeter
nuj-ip - 565 + 1 = 566

Tytuł: O sztuce miłości
Autor: Erich Fromm
Gatunek: filozofia...

źródło: comment_1644172902B5XDXWrcxJykCTSLUPyweu.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★★ (9.0 / 10) (2 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-03-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: nauki społeczne
Liczba stron książki: 136
Gatunek książki: esej

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2017-08-06 - Użytkownik l............a ocenił na: ★★★★★★★★★★ (10.0 / 10) - Wpis »
... zobacz resztę fragmentów recenzji (1) na: upolujksiazke.pl

Podobne książki:
1\. Mieć czy być (Erich
  • Odpowiedz