Wpis z mikrobloga

@Corum: @utede: @SmellySocks: szukałem po przeróżnych wyszukiwarkach jak i osobno po aplikacjach i u nich wyszło najtaniej. Aż za tanio powiedziałbym bo $533 za 8 dni.

Chciałem się zapytać bo choć dostałem 5% zniżki to nic nie jest wspomniane o ubezpieczeniu, w ubezpieczeniach w USA nie bardzo się orientuje ale zawsze jest możliwość wybrania przy rezerwacji. Jedynie wyczytałem ze na miejscu DW zaoferują od $15 do 150 dzienne i
Pobierz FeyNiX - @Corum: @utede: @SmellySocks: szukałem po przeróżnych wyszukiwarkach jak i o...
źródło: comment_1644168259LOf3PX6qfvwuDgr7FLghSB.jpg
@FeyNiX: No dobra ale jakie jest pytanie?
Jak brałem auta to zawsze LDW dodatkowo brałem, płaciłem przez swój z góry bo tak było taniej.
Ostatnio, dosłownie tydzień temu, za 9dni premium sedan zapłaciłem 650usd z ubezpieczeniem w Sixt.
LDW zawsze bierz, ja milem teraz przecierkę nie z mojej winy i czekam na info.
@Corum: Pytanie jest jakie ubezpieczenie właśnie brać bo o dziwo nie mogę wybrać z aplikacji a jedynie na miejscu mi wylicza. Co nie bardzo mi odpowiada.

A z kolei na takich stronach jak ta: https://www.przewodnik-usa.pl/ubezpieczenie-wynajmu-samochodu-w-usa/ dowiaduje się ze oferowane przez niż ubezpieczenia są zwykle mocno naciągane i warto brać coś na własna rękę zawłaszcza ze dużo jest wliczone w cenę.
Pobierz FeyNiX - @Corum: Pytanie jest jakie ubezpieczenie właśnie brać bo o dziwo nie mogę wy...
źródło: comment_1644168808M8AkP0GvXUwsOUlNi1992u.jpg
@FeyNiX: USA stoi kartami kredytowymi, więc upewnij się 3 razy, że pozwolą ci zapłacić debetową (Revolut, który jest traktowany jako prepaid, to już w ogóle może być problem). Sporo wypożyczalni może nie przyjmować debetowej nawet jeśli wykupujesz LDW. Większość kart kredytowych ma od razu wliczone ubezpieczenie na wynajem samochodów
@FeyNiX: nie myl DW z ubezpieczeniem, DW to tylko umowa między tobą a wypożyczalnią, że nie skasują cię za żadne szkody w aucie, natomiast te pozostałe, które oni oferują, to odpowiedniki OC i NNW
@vandd: Teraz to już nie wiem. To samo DW warto brać czy nie? Ubezpieczenia jakie oferują to te co podałem wcześniej na zrzucie ekranu czyli o LDW nic nie wspomniano.

Co do reszty to doczytałem ze akceptują karty debetowe tylko żeby były na konkretne dane i kart prepaid już nie tak samo gotówki.
@FeyNiX: na tym poprzednim screenie masz od góry do dołu: Assistance, NNW, OC, DW. Pewna minimalna wartośc OC jest często wymagana przez stany (wartość zależnie od stanu), czyli ubezpieczalnia jest zobowiązana do ubezpieczenia wynajmu na min. $100k, dlatego to ubezpieczenie nazywa się "supplemental", czyli dodatkowe, powyżej wartości minimalnej wymaganej przez prawo. DW bym brał, resztę niekoniecznie
@FeyNiX: tak jak @SmellySocks pisze, raczej wszystkie i raczej i tak duża szansa, że będziesz miał na miejscu kłopoty. Amerykanie po prostu nie pojmują w swoim imperialnym myśleniu, że ktoś może nie mieć karty kredytowej i myślą, że skoro płacisz debetową, to znaczy, że żaden bank nie chciał ci przyznać kredytowej