Wpis z mikrobloga

@noitakto: Mnie bawi ta narracja "konflikty które nie są nasze" xD Europa to nie afrykańskie kraje, czy kraje azji wschodniej których ekonomia nie jest duża tak jak europejska. Europa ma interesy na całym świecie, z racji natury naszych transakcji, prawie, że każdy konflikt, to jest "nasz konflikt".
No popatrzymy, co takie NATO zrobiło, miedzy innymi
Somalia - zwalczanie piractwa, czyli chronienie biznesów europejskich.
Afganistan - treningi, doradztwo i pomaganie w paru
Sam międzynarodowy sojusz nacjonalistów to jakaś aberracja, bo nie ma tam miejsca na kompromisy, już z samej zasady.


@szarzujacyzajaczek Oczywiście, że jest, a Ty nie masz racji. Państwa narodowe to jak firmy na wolnym rynku, jak mają interes to się dogadują i idą na kompromis.

Tak samo partie narodowe mogą się wspierać wzajemnie, żeby osiągnąć władze w swoich krajach i stanowić wspólny front przeciwko innym siłom politycznym, szczególnie na arenie międzynarodowej.
Libia - XD tu szczerze akurat nie mam pojecia po #!$%@? nato się #!$%@?ło, nie czytałem o Libii zbytnio, ale za to co wiem, to fakt, że to głównie za sprawą Francji Nato się tam #!$%@?ło ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@SirSherwood: ochrona interesów USA i Europy, bo Kaddfi chciał handlować ropą używając innej waluty rozliczeniowej niż USD lub EURO.
@noitakto: Przecież od dawna wiadomo, że Rosja wspiera wszystkie skrajnie prawicowe ugrupowania, żeby rozbić UE. Do tego dochodzą jeszcze pożyteczni idioci omamieni propagandą, którzy sami bez ich pomocy myśla, że wyjscie z UE to jest pozytywną opcją.
Libia - XD tu szczerze akurat nie mam pojecia po #!$%@? nato się #!$%@?ło, nie czytałem o Libii zbytnio, ale za to co wiem, to fakt, że to głównie za sprawą Francji Nato się tam #!$%@?ło ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@SirSherwood: Libia jest ważna dla Włochów - ciągną z niej ropę i gaz, jednocześnie jest dla nich sporym rynkiem zbytu. Dodatkowo opanowanie Libii przez państwo islamskie uvzyniłoby
Szykuje się powtórka z rozrywki, jak ci debile Francuzi wybiorą tą idiotkę na prezydenta to przegrają życie po raz kolejny. Tym razem odbudują się jako kalifat.
Przecież oni nie byli w wojskowych strukturach NATO kilkadziesiąt lat. Powróciła do tych struktur w 2009 roku.
Oni prowadzą swoją geopolitykę i swoje interesy. Choćby popierają Grecję w ich konflikcie z Turcją.
Ale my tego nie zrozumiemy. To nie chodzi o to czy to ruski czpiot. Oni mają swoje interesy. W razie naszego konfliktu z FR bardziej liczyl by na Francję która jest w politycznych strukturach NATO niż na Portugalie, Hiszpanie czy
To kwestia tego, że obecnie, za ostoję "lewactwa" uważa się kraje zachodu, a konserwatyzmu właśnie wschód i Rosję, zresztą oni sami siebie lubią w ten sposób ustawiać


@dioxyna: To tylko w zależności od tego co pasuje rosyjskim służbom- tak przedstawiają Rosję i w zalezności od okoliczności wpływają na ruchy skrajnie lewicowe bądź prawicowe. W istocie Rosja nie jest tak konserwatywna jak tu czasem czytam- większa niż na zachodzie liczba rozwodów, aborcji,
@djtartini1: to racja i w propagandzie potrafią krytykować USA za np rasizm, mówiąc, że u nich czegoś takiego nie ma xD ale propaganda rządzi się swoimi prawami. To jest konflikt wartości, zresztą zwykle u konserw jest ta hipokryzja, że dużo mówią, a sami święci nie są, ale ogólnie Rosja kreuje się na obrońców tradycji - co też jest elementem propagandy, jak to robią zazwyczaj konserwy kradnąc i kreując jedyny prawdziwy patriotyzm.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@noitakto: wy lewaki to macie jednak zero refleksji w sobie ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie potraficie wyciągać żadnych, ale to absolutnie żadnych wniosków z wydarzeń życia społeczno ekonomicznego, czego ty i twój wpis jest kolejnym doskonałym na to przykladem. Pozdrawiam.