Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 419
@marasgruszka: tortex i krzepki Radek kupują chyba tylko ludzie którzy w PRL jedli ketchup bez pomidorów i przywykli.

Mój stary mi mówił że w wojsku koncentrat pomidorowy z puszki i sól to był dla niego ketchup, a te produkty mają o wiele gorszy skład bo jeszcze tonę chemii dodaną ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@elf_pszeniczny: xd

Ja nie żyłem w prl, w dzieciństwie w domu były różne ketchupy, a ja lubiłem tortex, bo po nie smakował jak koncentrat tak jak wszystkie inne ketchupy. Gdybym chciał jeść koncentrat to bym jadł koncentrat, a jak chce ketchup to jem tortex :D Jem pomidory w wielu formach, także koncentratu mi nie potrzeba
  • Odpowiedz
@elf_pszeniczny: ja za dzieciaka tylko Włocławek, a teraz mi nie podchodzi tak samo jak: roleski, kotliny, pudliszki, heinze i inne, najbardziej mi smakuje Winiary i tortex (wiem, wiem niby gowno keczup ale mi smakuje, najlepiej na pizzy)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@marasgruszka: kiedyś ulubiony Pudliszki jest dla mnie nie do jedzenia, jakiś taki słodki mega. Teraz lubię Hainz, ale chętnie bym spróbował Międzychód albo Dworski, bo nie wiedziałem że nawet istnieją. Gdzie można je dostać?
  • Odpowiedz
@Redlic: ja z Włocławka przestawiłem się na Międzychód.
Mniej cukru w składzie za to więcej warzyw. Aktualnie wszystkie inne ketchupy smakują jak przecier pomidorowy z cukrem i octem.
  • Odpowiedz
@elf_pszeniczny: koncentrat jest odwodnionym przecierem pomidorowym, dlatego jest go procentowo mało, a wody i reszty pewnie dużo. Taka koncepcja produkcji. Tortex w przeliczeniu na kg jest jednym z droższych ketchupów. Co masz na myśli pisząc konserwanty? Każdy ketchup ma konserwanty
  • Odpowiedz