Wpis z mikrobloga

#randomanimeshit #gnai #arknights #saria #anime #pixiv p

RASiści sprawa jest ( _)

Znowu odezwała mi się hipochondria i muszę zapytać, czy też tak macie...

Jak stoicie i wyginacie bez napięcia mięśni tułów do tyłu to pojawia wam się tak sporo nad pępkiem takie duże trochę okrągłe wybrzuszenie?

Zauważyłem, że jak napnę mięśnie to się one rozchodzi, tak samo jak poprzekręcam miednicą to raz mocniej, a raz lżej.

I teraz nie wiem czy to całkowicie normalne czy to jakiś rozstęp mięśni brzucha albo #!$%@? przepuchlina i trzeba ciąć (,)
BlackReven - #randomanimeshit #gnai #arknights #saria #anime #pixiv p

RASiści spra...

źródło: comment_1644084376Dqe11TJi2aAFQCl7n1KYSN.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
@hitori: Znaczy z boku to nie wygląda jakoś duże, ale tak z oczów wydaje się większe, niż powinno ()

@sajgonkaa: Jest to miękkie, jak normalny brzuch, po napięciu mięśni nie ma tam żadnej dziury. Tylko w spoczynku jakby się tak wypinał ku górze w tym miejscu i nie wiem, czy to do końca normalne ()
  • Odpowiedz
@BlackReven: Teraz mnie boli kręgosłup od ciągłego wyginania się i miejsce nad pępkiem od macania. U mnie to małe wybrzuszenie powstaje im bardziej mam napięte mięśnie brzucha. Jak wyginam się oparty o coś to nie ma.
  • Odpowiedz
@BlackReven: Nad pępkiem nie, ale pod pępkiem trochę jest bo to tłuszcz XD Idź do pierwszego lepszego lekarza i niech Cię zbada, albo prywatnie usg to jakieś 50 zeta jest.
  • Odpowiedz
@BlackReven: Półtorej roku nie ma znaczenia, znam przypadki w których po czystym rtg w ciągu pół roku rozwinął się nowotwór płuc (luzik to tylko ekstremalny przykład nie bierz tego za bardzo na poważnie). Pracujesz fizycznie i mogłeś dorobić się przepukliny? Rtg to nie usg. Na rtg nie wyjdzie czy masz przepuklinę, w sumie zwykłe badanie palpacyjne powinno wystarczyć by zdiagnozować przepuklinę.
  • Odpowiedz
@Krole: Tak w zasadzie to od roku nie miałem wysiłku fizycznego xDD

USG podobno powinno się robić co 3-5 lat ¯\_(ツ)_/¯

Możliwe, że po prostu nienapięte mięśnie się tak układają i powstaje takie wybrzuszenie, bo nie boli, ani nie można w to palców włożyć jakby była dziura. No ale cierpię na wymyślanie sobie chorób, więc musiałem napisać :<
  • Odpowiedz
@BlackReven: Podobnie OB powinno się robić co roku. BTW kilka miesięcy temu miałem usg otrzewnej i gastroskopię, a znów odczuwam ból w okolicach żołądka/trzustki ¯\_(ツ)_/¯

Przepuklina nie musi boleć, a jeżeli hipochondria nie daje Ci spokoju to umów się na wizytę u lekarza. Przynajmniej się uspokoisz :)
  • Odpowiedz
@Krole: Mnie właśnie od paru miesięcy boli w tym dołku pod mostkiem i na całej długości pod lewym żebrem oraz w tym dołku pomiędzy żebrem, a biodrem. Podejrzewam już wszystko od śledziony do wrzodów, ale jedne objawy wykluczają drugie i tak to się żyje, bo szkoda kasy na lekarza xD

U mnie zapewne 95% objawów to jest stres i nerwica, dziwnym trafem zaraz po przebudzeniu czy po piwie 90% symptomów ustaje
  • Odpowiedz
@BlackReven: O totototo (σ ͜ʖσ) zrobiłem sobie badania biochem na trzustkę, wątrobę, OB, wymaz krwi by sprawdzić śledzionę, cholesterol, lipidogram, usg, a w końcu gastroskopię i czysto. Po jakimś czasie samo przeszło. /a teraz wróciło taka dygresja/

Przy okazji stresu, na studiach miałem epizod ciężkiego bólu głowy i zaburzenia pola widzenia przez co #!$%@?łem się autem. Badania w tym TK wyszły w normie,
  • Odpowiedz
  • 0
@BlackReven przepulkina pępkowa. Idź z tym do lekarza na usg. Jeśli jelito się tam zawija, to jest zagrożenie życia. Operacja to szybkie i proste pozszywanie "błony" trzymającej flaki na miejscu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tiredq: Podejrzewam, że przepuklina pojawiałby się w każdej sytuacji, a nie tylko w tej. No i nie jest to jakaś mała kuleczka, tylko ~8 cm fragment. No i też jest to parę centymetrów nad pępkiem, a nie na pępku ( _)
  • Odpowiedz
@BlackReven:

Jak stoicie i wyginacie bez napięcia mięśni tułów do tyłu

nic się nie zmienia ¯\_(ツ)_/¯ ale czytając pobieżnie wątek, to wydaje mi się, że za bardzo roztrząsasz ;d



miałem hipochondrię, która wywołana była zaburzeniami nerwicowymi i depresyjnymi, zrób sobie USG brzucha dla spokoju i bierz magnez i D3
  • Odpowiedz
@tamagotchi: Będę musiał dla świętego spokoju się zapisać, tylko kurcze wszędzie wołają po 150 zł :/

Wyczytałem, że ten stożek się pojawia przy "rozejścia mięśnia prostego brzucha" i usg też to może prześwietlić.
Chociaż to dziwne, bo w zależności jak zmieniam miednicę to raz się pojawia, a raz płaskie jak ścian :d

Gastroskopia też by mi się przydała, czy nie mam wrzodów od wiecznego stresu, ale boję się, że się porzygam
  • Odpowiedz
@BlackReven:

boję się, że się porzygam

jest się na czczo i wymiotuje się wodą, nic specjalnego xd gastroskopia bezstresowa jest przez nos

od nie jedzenia też się złe rzeczy robią, kawał czasu tak jechałem głównie na monsterach, zdrowe to nie jest ;d nawet pomijając już zawroty głowy i mroczki przed oczami jak się za szybko wstanie (a większość dnia leżę przed tiwi), to dziwne bulgotanie i nieprzyjemne uczucie w żołądku jest
  • Odpowiedz