Wpis z mikrobloga

Siema, szukam jakiegoś laptopa budżet tak myślę do 7k max. Nie jestem fanboyem ani Intela, AMD, Nvidii, czy Radeona. Szukam czegoś, żeby ograć wszystkie tytuły, które nie było mi dane zagrać od kilku lat i czegoś co posłuży mi na najbliższe lata. Kompletnie nie wiem jacy producenci trzymają poziom jeśli chodzi o jakość. Wiem, że kiedyś dell był ok, a teraz słyszę, że Lenovo, widziałem też HP ze wszystkim od AMD. Znowu też, że jak 3060 to z tgp 115w, a niektóre nowe karty od nVidia są gorsze od poprzednich.
Dla mnie to czarna magia, a nie chcę czytać artykułów opłaconych przez producentów.
Jeśli chodzi o ekran to raczej 15"6 - 16".

Aha, jeszcze ważna rzecz, czy w najbliższym czasie nie wychodzi coś co zmieni trochę rynek, jakiś procesor albo karta i sprawi, że obecne lapki stanieją?

Czy jakaś dobra dusza poleci coś dobrego?

#laptopy
#kiciochpyta
#komputery
  • 7
  • Odpowiedz
@bog_wszelkich_poczatkow: krótka ściągawka:
- RTX tylko w wersji 3060 i 3070 (na 3080 za mały budżet, 3050 jest kiepski)
- patrz na TGP - jak karta ma 80W to znaczy ze jest wykastrowana, musi być 105 czy tam 115 i więcej
- dwie serie warte rozpatrzenia - Lenovo Legion i Asus Rog Strix
- moim zdaniem najlepsze ceny na laptopy gamingowe znajdziesz na pepperze, warto tam zerkac
  • Odpowiedz
https://mediamarkt. pl/komputery-i-tablety/laptop-asus-rog-strix-g15-g513qm-hq069t-qhd-ryzen-9-5900hx-16gb-512gb-ssd-rtx3060-6gb-win10h-czarny-original-black


@bog_wszelkich_poczatkow: radziłbym dobrze zapolować, bo teraz powinno być dużo wyprzedaży.

W tym budżecie masz wielkie szanse złowić RX 6800M, RX 6700M, RTX 3070, bo RTX 3080 raczej nie.
Niemniej RTX 3060 bym nawet odpuścił, bo możesz lepiej!

Czy AMD serii 5000 czy Intel 11400h wzwyż (a najlepiej 11800h) to stosunkowo mała różnica.

A jeżeli chcesz czekać jeszcze dłużej to tak, 12-gen intela już wyszedł w lapkach i jest o
  • Odpowiedz
@majk3l: Dzięki, znasz jakąś stronę godną polecenia, na której można sprawdzić benchmarking? Chętnie bym poczytał jak wypada AMD do Intela i Radeon do Nvidia, bo szczerze mówiąc nie mam zielonego pojęcia na temat tych modeli, które wymieniłeś i na temat Ryzenów.
A co do wyprzedaży, kojarzysz jakąś stronę, oprócz peppera czy po prostu wertować rtv, media expert, xkom itd?
  • Odpowiedz