Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Cześć wszystkim, piszę ponieważ mam pewien problem z dyskiem przenośnym ssd. Szukałem coś na ten temat w internecie, ale bez większego skutku i pomyślałem, że może tutaj znajdą się osoby które będą umiały mi pomóc lub same miały podobne problemy.

Niedawno kupiłem zewnętrzny dysk ssd do laptopa, Crucial X6, ponieważ potrzebowałem mieć gdzie trzymać gry.

Wiem, że to brzmi jak głupi pomysł, ale widziałem w internecie filmy gdzie zewnętrzne ssd (był przykład własnie cruciala x6), szczególnie pod usb 3.1 gen 2 nadają się podobno do tego bezproblemowo, a niestety na tą chwilę nie za bardzo mam warunki aby grzebać w środku sprzętu i wkładać tam drugi dysk.

Dysk zakupiłem, testy prędkości przeprowadziłem i wyglądało na to że, wszystko działa jak należy. Szybko się okazało, że jest problem.

Po kilku minutach grania np. w Skyrim'a mam 1-2 sekundowy freeze, potem znów kilka-kilkanaście minut bezproblemowego grania i znowu freeze na 1-2 sekundy i tak dalej, i tak dalej.

Sytuacja wygląda analogicznie w innych grach, ale nie wszystkich. Np. Wiedzmin 3 czy Forza Horizon 5 działają całkowicie bez problemów.

Próbowałem już wszystkiego aby to naprawić. Inny port usb, wyjęcie innych urządzeń które mam podpięte do komputera, inny kabel, formatowania, zmiany zarządzania energią, reinstalacja sterowników portów czy nawet aktualizacja biosa i nic nie pomogło.

Laptop to Lenovo Legion 7i, a dysk był podpinany pod usb 3.2 gen 2 oraz thunderbolt 3.

Może wy macie pomysły na to co może być nie tak i jak to naprawić? Pozdrawiam!

#dyski #dysk #ssd #komputery #laptopy #sprzetkomputerowy #gry
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Denarr: Czyli muszę kupić dysk pod drugi slot M.2 aby to działało. Kurcze, byłem przekonany, że jak kolesiowi na filmie działa i był tym rozwiązaniem zachwycony to i u mnie da rade. Zresztą teraz mocno reklamują te rozwiązania typowo pod użytek gier, a tu taki klops.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BArtus: Dobra, znalazłem to ale nie wiem który to będzie pod ten thunderbolt 3. Mam tylko jedno takie złącze w laptopie, na lewym boku.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Devcio: znalazłem aplikacje która działa na tej samej zasadzie, usb device tree viewer i według niej te od intela to jest thunderbolt. Odznaczyłem już tę opcje która mi pokazałeś. Potem przetestuje i dam znać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Devcio: Odznaczyłem wszystkie te opcje i niestety problem cały czas występuje. Co kilka sekund, minut 1-2 sekundowy freeze.