Wpis z mikrobloga

@Adi_dasek: taką, w której szczęki chodzą faktycznie równolegle, a nie z ukosa. Np. na wygląd ta powinna być ok:

https://allegro.pl/oferta/zaciskarka-wtyczek-rj45-rj12-rj11-sprzeglo-7017811778

a tak w ogóle, to mocno polecam zakup wtyków przelotowych i "przelotowej" zaciskarki do nich. Troche są droższe, ale za to zarabianie wtyczki dzięki nim staje się proste, wygodne i pozbawione pomyłek.
Taką mam, bardzo ładnie działa:

https://allegro.pl/oferta/zaciskarka-wtykow-rj45-przelotowych-ez-8p-6p-4p-10938830710
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jarek_P: może i tak, dlatego napisałem że zależy do czego, ale nawet teraz używam jakiejś najtańszej bo taką trochę lepszą (ale w sumie też bez szału) pożyczyłem kumplowi parę miesięcy temu i potrzebowałem na szybko kupić i tak się wozi w torbie. Na pewno już dobrze ponad 100 wtyków zarobiła i jakoś działa ¯\_(ツ)_/¯ w sumie w życiu chyba tylko dwie zaciskarki zajechałem, jedną za małolata bo robiłem z nią coś
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jarek_P: w sumie może koledze wyżej chodzi o wtyki z separatorem dla wyższych kategorii. @BialoCzerwony: Jak tak no to też nic strasznego, przekładasz kabelki przez separator, obcinasz na równo, dopychasz separator do końca (jak masz problem to możesz sobie pomóc czymś cienkim żeby doszedł na pewno) i zaciskasz normalnie.
@BialoCzerwony: w sensie przelotowa to jest? Bo średnio widać. Jeżeli nie przelotowa to zwykle dwie części są w kat.6 ze względu na to, że żyły nie idą w linii prostej. Jeżeli przelotowe to musisz mieć zaciskarkę pod przelotowe. Różnica taka, że szybciej robota idzie.
@Odczuwam_Dysonans: fajne w sensie, podobno łatwiej się je zarabia. Ale widać co osoba to opinia :)

@RobaxX: nie, nie są przelotowe, tylko łatwiej się układa grubsze żyły. No i podobno splot łatwiej zachować do samego końca zmniejszając straty.
W sumie tak teraz myślę, że przelotowe też pozwalają na nasunięcie gniazda do samego końca więc efekt ten sam :)
Tylko czy na końcu odsłonięte żyły nie będą się utleniać?
@BialoCzerwony: czy łatwiej, w sumie dla mnie nie, w zwykłej rozwijasz żyły, układasz, prostujesz, docinasz na równo i wsuwasz do końca wtyku - widać czy doszły do końca. Tutaj rozwijasz żyły, układasz, prostujesz, wciskasz w separator, docinasz, wciskasz je z separatorem do środka - jak się ruszy, a zazwyczaj się ruszy, to jeszcze go musisz dopchnąć i w ogóle. Mimo wszystko więcej zachodu, też łatwiej ułożyć żyłki w prostym wtyku, w